RED HAND DAY – akcja dla dzieci-żołnierzy – Amnesty International

RED HAND DAY – akcja dla dzieci-żołnierzy

Akcja "RED HAND DAY", która zaczyna się 1 lutego, odbywa się w ramach kampanii społecznej "DZIECI WOJNY" 8 Festiwalu Filmowego KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2013. Każdy może w niej wziąć udział, by sprzeciwić się wykorzystywaniu dzieci na wojnach.

Akcja odbywa się 12 lutego każdego roku i polega na zbieraniu odbitek czerwonych rąk uczestników, które są symbolem wsparcia ochrony dzieci w strefach wojennych. Są one następnie przekazywane przedstawicielowi Fundacji “War child” w celu wywarcia presji społecznej oraz by pokazać determinację ludzi dobrej woli na całym świecie, aby dzieci nie musiały walczyć i miały własne radosne dzieciństwo. Polska ma szanse w tym roku stać się ważnym uczestnikiem tej ogólnoświatowej akcji dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy.

Każdy może  zrobić własną czerwoną odbitkę dłoni na kartce, podpisać ją i wysłać na adres: Fundacja “Kombinat Kultury”, Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra z dopiskiem “4 Róże”.

Akcja RED HAND DAY w ramach festiwalu “Filmowa Góra 2013” rozpocznie się w dniach od 1 do 12 lutego, kiedy zbierane będą czerwone rączki m.in. w szkołach, na Uniwersytecie Zielonogórskim i klubach muzycznych. W 12 miastach w ramach partnerskiego XIV Festiwalu ROCK NOCĄ zagrają zespoły rockowe wspierające akcję.

12 lutego w Zielonej Górze w trakcie koncertu muzycznego odbędzie się konferencja prasowa, a czerwone odbitki rąk poparcia, zebrane w całej Polsce, przekazane zostaną ONZ. Na ten dzień zostali zaproszeni również Polscy Ambasadorzy Dobrej Woli działający przy UNICEF i ONZ. Sam koncert zaś będzie jednocześnie zakończeniem 1-szego etapu zbierania czerwonych rąk poparcia i początkiem ogólnopolskiej kampanii realizowanej w ramach cyklu INNY WYMIAR KINA – DZIECI WOJNY, z finałem na koniec sierpnia 2013.

Cała kampania jest głosem przeciwko wykorzystywaniu dzieci jako żołnierzy. Im więcej osób będzie głośno o tym mówić i protestować, tym szybciej zakończymy ten okrutny proceder.

“Red Hand Day” Organizowany  jest w 50 krajach świata już od 10 lat. jest mocno wspierana przez znaczące osobistości świata polityki, sztuki, nauki, mediów i in. Wśród osób zaangażowanych w akcję są m.in.: Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Ban Ki-moon, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle i były Prezydent Niemiec Horst Köhler, ambasadorzy dobrej woli ONZ.

Partnerami  Kampanii w Polsce są Polska Akcja Humanitarna, Amnesty International, Fundacja “War child” z Wielkiej Brytanii, Profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego Zbigniew Izdebski, Neewsweek Polska.

Więcej o akcji na stronie organizatora, Festiwalu KinoPozaKinem Filmowa Góra.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1924