Respect My Rights (szanuj moje prawa) – nowy interaktywny serwis o prawach człowieka skierowany do młodzieży – Amnesty International

Respect My Rights (szanuj moje prawa) – nowy interaktywny serwis o prawach człowieka skierowany do młodzieży

Respectmyright.org to miejsce, w którym dowiesz się więcej o naruszeniach praw człowieka i ich wpływie na ubóstwo. Możesz też wyrazić swój głos i odegrać rolę w walce z niesprawiedliwością.

Platforma przedstawia dwie interaktywne prezentacje. Pułapka ubóstwa pozwala wczuć się w rolę szesnastolatki z ubogiej dzielnicy, a prawo do mieszkania skłania do refleksji nad pojęciem domu.

Społecznościowa sekcja scrapbook pozwala na dodanie swojego głosu. Prezentujemy dwa tematy, które pokazują w jaki sposób naruszenia praw człowieka pogłębiają ubóstwo: przymusowe wysiedlenie społeczności Romów w Kluż-Napoce w Rumunii i represje wobec młodzieżowego ruchu Girifna w Sudanie.

17 grudnia 2010 r., około 350 osób, głównie Romów, zostało siłą wysiedlonych ze swoich domów w mieście Kluż-Napoka w Rumunii. Czterdzieści rodzin przesiedlono na obrzeża miasta, do pomieszczeń z nieodpowiednimi warunkami zamieszkania, znajdujących się obok miejskiego wysypiska śmieci i byłego składowiska chemicznego. Wejdź na szanujmojeprawa.pl i wesprzyj społeczność z Rumunii w walce o sprawiedliwość na Respect My Rights!

Grupa studentów w Sudanie stworzyła sieć o nazwie “Girifna” (pol. “mamy dość”). W pokojowy sposób walczą z niesprawiedliwością, korupcją i łamaniem praw człowieka przez rząd. Ich kreatywność i odwaga są inspirujące, ale są stale narażeni na represje, byli aresztowani, molestowani seksualnie i torturowani. Okaż solidarność z członkami i członkiniami ruchu Girifna na Respect My Rights.

Pojęcie godności leży u podstaw człowieczeństwa. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi, że “wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw”. Jednak ideał ten wciąż nie jest ogólnoświatową rzeczywistością. Ubóstwo jest tego kluczową przyczyną.

Spraw, aby twój głos przeciwko ubóstwo i niesprawiedliwości został usłyszany! Wejdź na respectmyrights.org.

Platforma Respect My Rights powstała w ramach projektu Edukacja dla Godności współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej (DCI-NSAED/2009/201-905).

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1926