Rok po tragedii walczymy o życie uchodźców! – Amnesty International

Rok po tragedii walczymy o życie uchodźców!

Dziś pierwsza rocznica ogromnej tragedii na Morzu Śródziemnym. 3 października 2013 roku utonęło 400 uchodźców, starających dostać się do Europy. Zawinił brak skoordynowanej polityki ratownictwa na morzu, ale przede wszystkim brak możliwości legalnego ubiegania się o ochronę międzynarodową.<br /> <br />
Po tym wydarzeniu władze UE i Włoch zapowiedziały, że będą przeciwdziałać takim tragediom. Chcemy im przypomnieć o tych deklaracjach i upamiętnić wszystkich, którzy stracili życie, marząc o bezpieczeństwie dla siebie i swoich rodzin.
Wstrząsnęły Tobą ostatnie tragedie na Morzu Śródziemnym? Podpisz petycję on-line dołącz do akcji naszych aktywistów i aktywistek:
W najbliższym czasie nasze akcje w obronie praw uchodźców i migrantów odbędą się także w Poznaniu, Lublinie i Toruniu (więcej szczegółów wkrótce) oraz w szkołach w Warszawie, Piątkowisku, Czerminie, Rybniku, Nowej Soli, Tychach, Obornikach Śląskich, Wrocławiu, Kunowie, Płocku oraz w Chełmie.
Dowiedzcie się więcej o obecnej sytuacji uchodźców i migrantów na Morzu Śródziemnym 
Foto: Akcja podczas Obozu Aktywistów i Aktywistek Praw Człowieka w Teresinie, 2014.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla represji wobec osób niosących pomoc

Powiązane tematy

Powiązany temat

„Byliśmy traktowani jak przestępcy” – historie represji wobec polskich aktywistów_ek LGBTI w nowym raporcie Amnesty International

1317