Rosja: Nadia Sawczenko musi mieć ponowny proces po “głęboko upolitycznionym” wyroku – Amnesty International

Rosja: Nadia Sawczenko musi mieć ponowny proces po “głęboko upolitycznionym” wyroku

Sprawa ukraińskiej pilotki helikoptera, Nadii Sawczenko, która została dzisiaj skazana przez sąd w Rosji za morderstwo, musi zostać natychmiast ponownie rozpatrzona - powiedziała Amnesty International.

– Wysłanie Nadii Sawczenko do więzienia po pełnym błędów i głęboko upolitycznionym procesie jest odrażające – powiedział John Dalhuisen, dyrektor Amnesty International ds. Europy i Azji Centralnej.

– Lista wątpliwych procedur i decyzji przewodniczącego składu sędziowskiego w trakcie procesu ukazuje wyraźną pogardę dla procesu i sugeruje, że Nadia nigdy nie miała szansy na udowodnienie swojej niewinności.
– Jedyny sposób na sprawiedliwość dla Nadii i dwóch dziennikarzy, którzy zginęli, jest zapewnienie pełnego i niezależnego śledztwa w sprawie zarzutów i ponowny proces, który będzie wolny od wpływów politycznych i zgodny z międzynarodowymi standardami sprawiedliwego procesu.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymaj bezprawne przesiedlenia ukraińskiej ludności cywilnej

Powiązane tematy

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

999