Rosja: prawo pozwalające odrzucać orzeczenia sądów międzynarodowych – Amnesty International

Rosja: prawo pozwalające odrzucać orzeczenia sądów międzynarodowych

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę zezwalającą Sądowi Konstytucyjnemu na odrzucanie orzeczeń sądów międzynarodowych, w szczególności Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Podpisując nową ustawę, która pozwoli Rosji na ignorowanie orzeczeń międzynarodowych organów ochrony praw człowieka, Władimir Putin i jego rząd po raz kolejny udowodnili, że nie ma nadziei na sprawiedliwość dla osób, które doświadczyły naruszeń praw człowieka w Rosji.
Uzasadnienie ustawy, w którym władze Rosji podkreślają, że Europejski Trybunał Praw Człowieka może podejmować decyzje niezgodne z rosyjską konstytucją jest celowo mylące i niedorzeczne. To oczywiste zaciemnianie rzeczywistości dzisiejszej Rosji, gdzie prawa człowieka i konstytucyjne gwarancje są często ignorowane i naruszane przez samych przedstawicieli władzy i gdzie sądy krajowe regularnie zawodzą w procesie dochodzenia sprawiedliwości.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

1049