Rosja: Wolność wypowiedzi ofiarą dramatycznych wydarzeń na ukraińskim Krymie – Amnesty International

Rosja: Wolność wypowiedzi ofiarą dramatycznych wydarzeń na ukraińskim Krymie

Dodatkowo moskiewski sąd nakazał dzisiaj zatrzymanie na mocy administracyjnych zarzutów na 5 dni dwóch demonstrantów.
– Represje rządu wobec protestujących przeciwko wojnie osób jest skrajnie niepokojące. W wielu miastach ludzie padali ofiarą ataków za udział w demonstracjach. To sankcjonowane przez państwo nękanie i zastraszanie – powiedział Sergei Nikitin, dyrektor moskiewskiego biura Amnesty International.
– Rosyjskie władze są zobowiązane do respektowania wolności zgromadzeń i wypowiedzi. Muszą natychmiast i bezwarunkowo wypuścić dwóch uwięzionych demonstrantów, których Amnesty International uznaje za więźniów sumienia.
Setki demonstrantów protestujących przeciwko rosyjskiej interwencji na Ukrainie zostało zatrzymanych przed rosyjskim Ministerstwem Obrony Narodowej. Dziesiątki osób zatrzymano w komisariatach na noc.
Według doniesień kilkadziesiąt osób zostało także aresztowanych w Petersburgu.
– Obecne wydarzenia w relacjach między Rosją i Ukrainą nie mogą być pretekstem do naruszeń wolności słowa i zgromadzeń, czy łamania innych praw człowieka – powiedział Siergiej Nikitin.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

1598