Rusza cykl filmowy Człowiek w kinie!

Filmy poświęcone prawom człowieka będzie można oglądać podczas comiesięcznych spotkań w warszawskim barStudio. Cykl współorganizowany przez Amnesty International, Millennium Docs Against Gravity i barStudio startuje we wtorek, 9 października 2018.

Cykl filmowy „Człowiek w Kinie” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kinematografii, którzy interesują się prawami człowieka. Wierzymy, że prezentowane filmy zachęcą odbiorców do refleksji i dyskusji na temat wolności, społeczeństwa i aktualnych problemów cywilizacyjnych.

Serię pokazów rozpoczniemy filmem „Wielebny W.”, który otrzymał nagrodę w konkursie Amnesty International na festiwalu Millennium Docs Against Gravity w 2018 roku. Film Barbeta Schroedera opowiada o charyzmatycznym liderze buddyjskich ekstremistów w Mjanmie i o uniwersalnych mechanizmach prowadzących do tragicznych zbrodni.

W ramach cyklu będzie można jeszcze raz obejrzeć nie tylko filmy z tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, ale także obrazy poruszające inne tematy społecznie ważne i aktualne, dotyczące praw kobiet, uchodźców i migrantów czy dyskryminacji.

Wyświetlamy:

09.10.2018 Wielebny W. (reż. Barbet Schroeder)
13.11.2018 Polyland (reż. Dáša Raimanová)
04.12.2018 MATANGI/MAYA/M.I.A. (reż. Stephen Loveridge)
08.01.2019 Czerwona dusza (reż. Jessica Gorter)
12.02.2019 Dobry listonosz (reż. Tonislav Hristov)
12.03.2019 Poetka z Arabii (reż. Stefanie Brockhaus, Andy Wolff)
09.04.2019 Brakujące zdjęcie (reż. Rithy Panh)

Wstęp na pokazy filmów jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Pełny harmonogram i opis filmów na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: Dołącz!

Współorganizatorzy:
Millennium Docs Against Gravity
barStudio

Zapisz się na najbliższy film za pomocą formularza poniżej:

Zapisz się na pokaz filmu "Człowiek w kinie"

Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w celu przeprowadzenia zapisów na wydarzenie organizowane w ramach cyklu „Człowiek w kinie” na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
20 zł miesięcznie
Pomagaj organizować akcje i kampanie
30 zł miesięcznie
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
50 zł miesięcznie

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Trybunał Sprawiedliwości UE potępia polskie prawo, zmuszające sędziów Sądu Najwyższego do wcześniejszego przejścia w stan spoczynku

Powiązany temat

„Serbka” z nagrodą Amnesty International za najlepszy film o prawach człowieka!

19359