Ruszyła rejestracja miejsc Maratonu Pisania Listów 2014! – Amnesty International

Ruszyła rejestracja miejsc Maratonu Pisania Listów 2014!

Maraton Pisania Listów to największe wydarzenie dotyczące praw człowieka w Polsce. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane są ręcznie listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane.<br /> <br />

Wszystkie osoby, które są zainteresowane organizacją Maratonu w swojej szkole, społeczności lokalnej, organizacji, firmie, na uczelni zapraszamy do rejestrowania swoich miejsc na stronie www.amnesty.org.pl/maraton.
W tym roku, w całym kraju będziemy pisać w weekend 13-14 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym (od 6 grudnia). List może napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka.
Warto też zapoznać się z Podręcznikiem dla organizatorów i organizatorek, z którego dowiecie się dokładnie:

  • czym jest Maraton Pisania Listów i jaka jest jego skuteczność,
  • jak zarejestrować miejsce maratonowe, uzyskać dostęp do materiałów i raportować liczbę listów,
  • jak zorganizować Maraton w swojej miejscowości,
  • jak zebrać środki na znaczki i wziąć udział w naszej zbiórce publicznej,
  • jak napisać list,
  • jak wypromować Maraton.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: maraton@amensty.org.pl.
Więcej o Maratonie:
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje nam się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku organizujemy Maraton Pisania Listów, a przez cały rok działamy w ramach Pilnych Akcji.
Na wspólne pisanie spotykamy się zawsze w weekend najbliżej 10 grudnia. Data ta jest rocznicą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka – najważniejszego dokumentu sankcjonującego prawa podstawowe. Pisanie listów rozpoczynamy o godz. 12:00 w sobotę i kontynuujemy przez 24 godziny, gdzieniegdzie z krótką nocną przerwą.
Idea Maratonu narodziła się w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International w 2001 r. Z czasem Maraton stał się akcją ogólnoświatową, organizowaną w licznych państwach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. Dziś Maraton uważany jest za istotny wkład Polski w globalną świadomość Amnesty International.
Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w organizację Maratonu Pisania Listów.
W ubiegłym roku, w ponad 400 miejscach w całej Polsce, wspólnie napisaliśmy ponad 200 000 listów, które pomogły wielu osobom. Dzięki zaangażowaniu aktywistów i aktywistek z całego świata powstało ponad 2 miliona apeli! Dołącz do nas także w tym roku. Twój list ma znaczenie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Polska: „Przyjechaliśmy tu, nie chcieli nas wpuścić”. Romowie z Ukrainy traktowani jak niechciani uchodźcy

Powiązany temat

Poszukujemy osoby na stanowisko: Menadżera_Menadżerki ds. finansowych

1298