Sąd uwalnia warunkowo jedną członkinię Pussy Riot, dwie pozostałe wciąż za kratkami – Amnesty International

Sąd uwalnia warunkowo jedną członkinię Pussy Riot, dwie pozostałe wciąż za kratkami

Sprawiedliwości nie stało się zadość - stwierdziło Amnesty International po dzisiejszym wyroku sądu w Moskwie, który zwolnił warunkowo Jekaterinę Samucewicz, ale podtrzymał wyrok na Nadieżdie Tolokonnikowej i Marii Aliochinej.

– Każda decyzja, która skraca niesłuszne uwięzienie tych trzech kobiet jest mile widziane. Ale nie można dać się zwieźć. Dzisiaj sprawiedliwości nie stało się zadość.

Ponadto w ostatnich miesiącach rząd Rosji wprowadził szereg nowych restrykcji ograniczających wolność wypowiedzi. Tymczasem dzisiejszy wyrok pokazuje, że rosyjskie sądownictwo nie jest skłonne chronić tych praw – mówi David Diaz-Jogeix, Wice-dyrektor programu Amnesty International ds. Europy i Azji Centralnej.

– Przede wszystkim trzy członkinie Pussy Riot nie powinny być w ogóle sądzone. Nadieżda Tolokonnikowa, Maria Aliochina i Jekaterina Samucewicz powinny zostać wypuszczone natychmiast i bezwarunkowo – stwierdza David Diaz-Jogeix.

Amnesty International uznaje je za więźniów sumienia. Trzy członkinie Pussy Riot zostały skazane wyłącznie z powodu pokojowego korzystania z wolności słowa.

Podpisz się pod petycją o uwolnienie Pussy Riot.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

2007