Salil Shetty następnym Sekretarzem Generalnym Amnesty International – Amnesty International

Salil Shetty następnym Sekretarzem Generalnym Amnesty International

Amnesty International nominowała Salila Shetty’ego na stanowisko nowego Sekretarza Generalnego Amnesty International. Shetty jest obywatelem Indii. Przez ostatnie 6 lat był dyrektorem Kampanii Milenijnej ONZ, a wcześniej szefem walczącej z ubóstwem organizacji pozarządowej ActionAid.

-Cieszymy się, że Salil dołączy do nas i będzie prowadził Amnesty International, kiedy ponawiamy nasze działania na rzecz zakończenia niesprawiedliwości – prowadząc kampanie na rzecz więzionych za przekonania, więźniów z cel śmierci, a także tych, którym odmawia się praw, bo żyją w ubóstwie- – powiedział Peter Pack, przewodniczący Komitetu Wykonawczego AI (międzynarodowego zarządu organizacji).

-Kiedy zbliżamy się do swoich 50. urodzin, mamy ambitne plany rozszerzenia naszej działalności, zwłaszcza w regionie Globalnego Południa, a Salil ma znaczące osiągnięcia w mobilizowaniu ludzi, społeczeństwa obywatelskiego, rządów i organizacji międzynarodowych do walki o godność i prawa człowieka. Z pewnością jest właściwą osobą, która poprowadzi Amnesty przez następny etap naszej pracy- – dodał Peter Pack.

-Czuję się zaszczycony, obejmując to stanowisko w czasach, kiedy świat potrzebuje praw człowieka bardziej niż kiedykolwiek-, powiedział Salil Shetty.

Salil Shetty rozpocznie pracę w czerwcu 2010. Jest następcą Irene Khan, która zakończy osiem lat sprawowania funkcji Sekretarz Generalnej AI 31 grudnia 2009.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2866