Seminarium: język i antydyskryminacja – Amnesty International

Seminarium: język i antydyskryminacja

Amnesty International zaprasza na spotkanie w Olsztynie, 16 stycznia 2016, poświęcone roli języka w przeciwdziałaniu dyskryminacji i uprzedzeniom.

DATA: 16.01 (sobota)
GODZINY: 9:45 -18:15
MIEJSCE: Spichlerz, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Piastowska 13, Olsztyn 

Języka  można  używać dwojako: utrwalając dotychczasowe stereotypy i uprzedzenia albo je eliminując. Jeśli chcesz dowiedzieć się  w jaki sposób używany przez nas język może być narzędziem zmiany społecznej  oraz jeśli chcesz rozpocząć współpracę z Amnesty International w obszarze antydyskrymiancji, zapraszamy do udziału w seminarium, które odbędzie się  16 stycznia w Olsztynie.
W czasie spotkania zastanowimy się w jaki sposób identyfikować zachowania i problemy dyskryminacyjne, przyjrzymy się mediom jako narzędziu zmian, oraz nad tym w jaki sposób pracować z osobami, które doświadczyły dyskryminacji.
Chcemy aby aktywiści i aktywistki NGO, dziennikarze i dziennikarki, a także blogerzy i blogerki działali razem, zrozumieli przyczyny dyskryminacji oraz zmobilizowali swoje lokalne społeczności do przeciwstawienia się jej. Dlatego zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie będące częścią projektu edukacyjnego “Razem mamy siłę: STOP DYSKRYMINACJI!”
REKRUTACJA: Aby wziąć udział w seminarium  należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

  • Zgłoszenie należy przesłać do dnia 11 stycznia

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: szkolenia@amnesty.org.pl Projekt “Razem mamy siłę: Stop dyskryminacji!” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Stop dyskryminacji romskich uchodźców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

1048