SMSowy żart – Ivo w Virtual Reality – Amnesty International

SMSowy żart – Ivo w Virtual Reality

Fomusoh Ivo Feh właśnie miał rozpocząć studia, kiedy jeden SMS wszystko zmienił. Ivo przesłał swojemu koledze sarkastyczną wiadomość.

W SMSie chłopak żartował, że nawet Boko Haram (grupa zbrojna) nikogo nie zatrudni bez zdania w liceum przynajmniej 5 przedmiotów. Z powodu tej wiadomości Ivo został aresztowany i skazany na 10 lat więzienia.

Ivo jest jednym z bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów. Wiele osób w całej Polsce i na świecie będzie pisać listy domagając się jego uwolnienia. Będą także pisać do samego Ivo, pokazując mu, że nie jest sam.

By przybliżyć historię Ivo przy współpracy z reżyserem Pawłem Zawadzkim i Studiem CinematicVR powstał film w technologii Virtual Reality.  Za kreację i produkcję odpowiada grupa twórców InBandit, a za realizację w Virtual Reality odpowiada Konrad Ziaja. W filmie wykorzystano utwór Dolly Parton ‘Coat of many colors’, która jest ulubioną wokalistką Ivo. Wsparcie w postaci zgody na wykorzystanie swojego wizerunku udzielił Patrick Mboma, były kameruński piłkarz.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Piszemy listy do władz oraz wysyłamy listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka. W ubiegłym roku w Polsce napisaliśmy ponad 270 000 listów, a na całym świecie podjęto ponad 3,7 mln akcji.

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE! www.amnesty.org.pl/maraton

Podziękowania dla całej ekipy:

Reżyser: Paweł Zawadzki
Specialista VR: Konrad Ziaja

Kierowniczka produkcji: Kamila Klimowicz

Obsada:
Ayayi Micheal (Ivo)
El Haroum Sarki
Chuks Gallardo Favour
Ikemefuna Okoli

Scenariusz: Paweł Zawadzki
Postprodukcja: Konrad Ziaja
Dźwięk: Łukasz Klimczak
Pierwszy asystent operatora: Łukasz Dryżałowski
Drugi asystent operatora: Oskar Zieliński
Światło: Gaweł Józefczuk
Scenografia/kostiumu: Barbara Koczarowa, Zofia Kochman
Kostiumy policji: Daniel Godlewski

Kierowniczka planu: Kamila Klimowicz
Asystenci: Tomasz Gizelski, Brunon Hawryluk
Casting: Paulina Braun

Szczególne podziękowania dla Komisariatu Policji Warszawa Białołęka (udostępnienie pomieszczeń do zdjęć), Forgotten Books, CTK Management, Digital Beast Media Group oraz Macieja Janiszewskiego.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

„Byliśmy traktowani jak przestępcy” – historie represji wobec polskich aktywistów_ek LGBTI w nowym raporcie Amnesty International

12316