Spotkanie Rady Międzynarodowej Amnesty International – Amnesty International

Spotkanie Rady Międzynarodowej Amnesty International

W sierpniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłych zadań dla organizacji. Podczas spotkania Międzynarodowej Rady Amnesty International przedstawiciele sekcji krajowych wraz z Międzynarodowym Zarządem i liderami światowego ruchu zdecydują o najważniejszych zadaniach dotyczących obrony praw człowieka i strategicznych kierunkach rozwoju organizacji.

W świecie, w którym życie cywilów coraz częściej narażane jest na nadużycia dokonywane przez grupy zbrojne i wojsko, a ataki na obrońców praw człowieka i wolność wypowiedzi mają miejsca na wszystkich kontynentach, Amnesty International musi określić  najlepszą drogę do skutecznych działań. Doświadczając ogromnego kryzysu humanitarnego i uchodźczego musimy szukać też sposobu na odpowiednie reagowanie na kryzysy. Dlatego jedną z najważniejszych decyzji Rady Międzynarodowej będzie wybór celów strategicznych dla ruchu światowego.

Tysiące osób z całego świata wzięło udział w konsultacjach dotyczących celów na lata 2016-2019. Tylko w ostatniej fazie konsultacji, która skończyła się w maju, wzięło udział ponad 500 osób z 68 krajów.

W spotkaniu Rady Międzynarodowej weźmie udział ponad 400 delegatów z ponad 70 państw. W skład delegacji polskiej sekcji wchodzą Prezeska Stowarzyszenia Zuzanna Kulińska, Dyrektorka Draginja Nadażdin, członkini Zarządu Urszula Skonecka i szefowa działu programowego i edukacji praw człowieka Anna Kulikowska.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Powiązany temat

„Lex Woś” − poselski projekt ustawy o transparentności finansowania organizacji pozarządowych − uwagi organizacji pozarządowych

1129