Spotkanie Rady Międzynarodowej Amnesty International – Amnesty International

Spotkanie Rady Międzynarodowej Amnesty International

W sierpniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłych zadań dla organizacji. Podczas spotkania Międzynarodowej Rady Amnesty International przedstawiciele sekcji krajowych wraz z Międzynarodowym Zarządem i liderami światowego ruchu zdecydują o najważniejszych zadaniach dotyczących obrony praw człowieka i strategicznych kierunkach rozwoju organizacji.

W świecie, w którym życie cywilów coraz częściej narażane jest na nadużycia dokonywane przez grupy zbrojne i wojsko, a ataki na obrońców praw człowieka i wolność wypowiedzi mają miejsca na wszystkich kontynentach, Amnesty International musi określić  najlepszą drogę do skutecznych działań. Doświadczając ogromnego kryzysu humanitarnego i uchodźczego musimy szukać też sposobu na odpowiednie reagowanie na kryzysy. Dlatego jedną z najważniejszych decyzji Rady Międzynarodowej będzie wybór celów strategicznych dla ruchu światowego.

Tysiące osób z całego świata wzięło udział w konsultacjach dotyczących celów na lata 2016-2019. Tylko w ostatniej fazie konsultacji, która skończyła się w maju, wzięło udział ponad 500 osób z 68 krajów.

W spotkaniu Rady Międzynarodowej weźmie udział ponad 400 delegatów z ponad 70 państw. W skład delegacji polskiej sekcji wchodzą Prezeska Stowarzyszenia Zuzanna Kulińska, Dyrektorka Draginja Nadażdin, członkini Zarządu Urszula Skonecka i szefowa działu programowego i edukacji praw człowieka Anna Kulikowska.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

1129