Stań w obronie prawa do aborcji – Amnesty International

Stań w obronie prawa do aborcji

Dostęp do bezpiecznej aborcji i usług okołoaborcyjnych jest kwestią praw człowieka. Zgodnie z międzynarodowym prawem praw człowieka każdy ma prawo do życia, zdrowia, ochrony przed przemocą i dyskryminacją, torturami oraz innym okrutnym, nieludzkim i poniżającym traktowaniem.
Justyna Wydrzyńska, ABorcyjny Dream Team, Aborcja Bez Granic
Działaj teraz! Stań w obronie Justyny wspierającej osoby potrzebujące aborcji!

  Napisz kilka słów wsparcia dla Justyny!

  Obrończynie praw człowieka, takie jak Justyna z ADT, potrzebują naszego wsparcia, a nawet najprostsze słowa wyrażające uznanie, pocieszenie, solidarność, dają siłę do dalszego działania.

  Dane osobowe przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa (m.in. Rozporządzenia UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016) w celu wysłania wiadomości solidarności dla Justyny Wydrzyńskiej w ramach kampanii "Słowa wsparcia dla Justyny" na czas realizacji działań statutowych. Pamiętaj, że masz prawo dostępu do swoich danych. Możesz zwrócić się do nas z prośbą o ich sprostowanie, usunięcie lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz też wycofać swoją zgodę, a także złożyć skargę do organu nadzorczego. W sprawie danych osobowych kontaktuj się z nami pod adresem: dane@amnesty.org.pl.

  Chcemy Cię informować o sile Twojego działania oraz sytuacji praw człowieka na świecie. Wiadomości, które od nas otrzymasz, będą dopasowane do Twoich zainteresowań.

  US-abortion-rights-protest

  ©KENA BETANCUR/AFP via Getty Images

  Aborcja - najważniejsze fakty

  • Aborcja to zabieg medyczny kończący ciążę. Potrzebują go miliony osób, które mogą zajść w ciążę. Na całym świecie co roku średnio 1 ciąża na 4 kończy się aborcją.
  • Chociaż dostępu do aborcji potrzebuje wiele osób, to jednak nie dla wszystkich dostęp do bezpiecznych i legalnych usług aborcyjnych jest zagwarantowany.
  • Dostęp do aborcji jest zaciekle dyskutowanym tematem w niektórych krajach świata, ale debatę na ten temat dominują nieprawdziwe informacje, ukrywające prawdziwe konsekwencje ograniczania dostępu do tej podstawowej usługi zdrowotnej.

  Aborcja - pytania i odpowiedzi

  Pytania i odpowiedzi dotyczące aborcji, streszczające międzynarodowe standardy praw człowieka i stanowisko Amnesty International

  Dowiedz się więcej
  USA Abortion Defense Demonstration Dec 2021

  Przeczytaj nasze wybrane artykuły na temat prawa do aborcji

  Zrobiłybyśmy jak Justyna

  Abortion Dream Team activists, Poland

  Lekarki o aktywistce oskarżonej o wsparcie w aborcji

  Groźba więzienia dla aktywistki za wsparcie w aborcji

  Justyna Wydrzyńska, ABorcyjny Dream Team, Aborcja Bez Granic

  niedopuszczalna i szkodliwa

  Polska: Regres w dostępie do aborcji

  #AniJednejWięcej / #NoOneMore vigil in Warsaw

  zagraża życiu i zdrowiu kobiet

  Powiązane tematy

  Wszystkie wpisy i strony związane z prawem do aborcji

  156907