Stowarzyszenie Amnesty International po raz kolejny na Przystanku Woodstock! – Amnesty International

Stowarzyszenie Amnesty International po raz kolejny na Przystanku Woodstock!

W zeszłym roku głównym zagadnieniem, którym się zajmowaliśmy i o którym rozmawialiśmy z Woodstockowiczami był problem Darfuru. Nasza obecność na Przystanku została zwieńczona akcją na głównej scenie. Polegała ona na tym, że poprosiliśmy ludzi zgromadzonych pod sceną, aby położyli się na ziemi w geście solidarności z ofiarami konfliktu w Darfurze.
W tym roku motywem przewodnim będzie Olimpiada w Pekinie i problem łamania praw człowieka w Chinach. Jak zwykle będziemy mieli namiot, w ktorym będzie można uzyskać informacje na temat działań Amnesty, a także otrzymać materiały i opracowania amnestyjne. Tak jak rok temu, nasze działania zakończymy dużym happeningiem, który odbędzie się najprawdopodobniej ostatniego dnia Przystanku, czyli w niedzielę (3.08.2008). W czasie akcji będziemy nawiązywać do organizacji Igrzysk Olimpijskich odbywających się w tym roku w Pekinie. Amnesty zwróci szczególną uwagę na zatrzymywanie i przetrzymywanie ludzi bez nakazów i wyroków sądowych. Woodstockowicze uklękną z rękami za głową na znak symbolu złego traktowania więźniów w Chinach przez tamtejsze władze. Będą klęczeć w milczeniu przez minutę, po czym usłyszą dźwięk budzika, symbolizujący przebudzenie ludzkości i otwarcie oczu społeczności międzynarodowej na ludzkie tragedie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3518