Sytuacja na granicy pod czujnym okiem Amnesty International – Amnesty International

Sytuacja na granicy pod czujnym okiem Amnesty International

Wizyta badaczy to jeden z elementów działań Amnesty International, które mają na celu dokumentowanie sytuacji praw człowieka na granicy polsko-ukraińskiej.

W związku ze zbrojną agresją Rosji na Ukrainę, w wyniku której granicę Polski przekroczyło już 1,5 miliona uchodźców z Ukrainy, w zeszłym tygodniu badacze Amnesty International przybyli na granicę polsko-ukraińską. Badacze obserwowali sytuację na przejściach granicznych oraz w ośrodkach recepcyjnych, a także rozmawiali z osobami, które w tragicznych okolicznościach opuściły Ukrainę i po długiej podróży dotarły do Polski.

Wizyta badaczy to jeden z elementów działań Amnesty International, które mają na celu dokumentowanie sytuacji praw człowieka na granicy polsko-ukraińskiej.

Badania Amnesty International skupiają się przede wszystkim na monitorowaniu sposobu traktowania uchodźców i realizacji ich praw, zapewnienia im pomocy humanitarnej oraz prawnej, a także przestrzegania zasady równego traktowania.

Badacze gromadzą obecnie dodatkowe informacje z różnych źródeł w Polsce i planują wkrótce opublikować wstępne ustalenia.


Zdjęcie w nagłówku: Uchodźcy na granicy Polski i Ukrainy. Photo by Beata Zawrzeł/NurPhoto via Getty Images
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Poszukujemy osoby na stanowisko: Specjalista_ka ds. digital fundraisingu

Powiązany temat

Polska: „Przyjechaliśmy tu, nie chcieli nas wpuścić”. Romowie z Ukrainy traktowani jak niechciani uchodźcy

Powiązany temat

Rosja: Ponad 1300 demonstrantów zatrzymanych po ogłoszeniu poboru wojskowego

144002