Szirin Ebadi w Polsce – Amnesty International

Szirin Ebadi w Polsce

Amnesty International patronuje książce Szirin Ebadi „Kiedy będziemy wolne: moja walka o prawa człowieka” i organizuje spotkanie z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla 4 października w Zachęcie w Warszawie.

Szirin Ebadi to irańska prawniczka, działaczka praw człowieka, pierwsza kobieta, która była w Iranie sędzią oraz laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 2003 r. 11 października nakładem wydawnictwa „Znak” ukaże się w Polsce jej autobiograficzna książka „Kiedy będziemy wolne: moja walka o prawa człowieka”.

4 października o godz. 20:00 w Zachęcie w Warszawie Amnesty International organizuje spotkanie z Szirin Ebadi, które poprowadzi Sylwia Chutnik. Tłumaczenie z języka perskiego zapewni dr Mirosław Michalak.

Książka Szirin Ebadi określana jest jako raport działaczki praw człowieka w Iranie, ale również jako pamiętnik kobiety, zapis jej osobistych doświadczeń z kraju, w którym kobiety muszą wykazać się nadzwyczajną odwagą, by walczyć o swoje prawa. Ebadi relacjonuje masowe aresztowania, publiczne egzekucje i tortury na opozycjonistach. W migawkach z codziennego życia w Teheranie pisze zarówno o randkujących młodych Irankach, jak i policji moralnej, która decyduje o losie kobiety aresztowanej za wystający spod chusty kosmyk włosów.

Podczas spotkania z Szirin Ebadi porozmawiamy o prawach kobiet, o feministkach, matkach i córkach, o pracy prawników, sędziów – stojących po stronie praw człowieka i stających do nierównej walki z państwem policyjnym kontrolowanym przez ekstremistów.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Wolność dla Nasrin z Iranu!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

14696