Ta koszulka broni praw człowieka – Amnesty International

Ta koszulka broni praw człowieka

Hard Rock International razem z zespołem U2 obchodzą 52 urodziny Amnesty International wypuszczając limitowaną edycję koszulek z podpisami członków zespołu U2.

Bez_tytulutshirt_signature_series_U2T-Shirt zwraca uwagę na ogrom pracy, jaką wykonuje Amnesty International na całym świecie walcząc o prawa człowieka. T-shirt ma na celu również zebrać fundusze właśnie na działalność organizacji.

W nowym filmiku autorstwa Runa Wrake’a, designera i długiego przyjaciela zespołu U2, Bono pozdrawia Amnesty International tymi słowami: “Dziś są urodziny Amnesty International! Amnesty została powstała z powodu dwóch portugalskich studentek uwięzionych na siedem lat za wzniesienie toastu za wolność. Wszystkiego najlepszego Amnesty International!”

Zobacz filmik na vimeo.com

Limitowana edycja “U2 Signature Series T-shirt” dostępna jest w wybranych kawiarniach Hard Rock i innych miejscach należących do Hard Rock International oraz na HardRock.com. 15% ceny detalicznej koszulki wędruje dla Amnesty International, by wesprzeć prowadzone przez organizację akcje na całym świecie.

Wsparcie światowej sławy artystów, takich jak U2 ma ogromny wpływ na świadomość ludzi o naszej pracy na rzecz praw człowieka jaką wykonaliśmy w ciągu naszej 52-letniej historii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za silne i wieloletnie wsparcie jakiego udziela nam U2 – mówi Thomas Schultz-Jagow, Dyrektor ds. Kampanii i Komunikacji Amnesty International. – Każda osoba, która kupi tą wyjątkową koszulkę, może cieszyć się z faktu, że wspiera walkę o prawa człowieka na całym świecie – dodaje.

T-shirt został wyprodukowany przez firmę EDUN LIVE w Afryce ze 100% afrykańskiej bawełny. Dostępna jest w męskich rozmiarach. Grafika na koszulce przedstawia elektryczną gitarę z anielskimi skrzydłami i ze słowami “sprawiedliwość”, “człowieczeństwo”, “równość”. Wokół gryfu gitary obwiązany jest drut kolczasty. Na plecach koszulki wypisane są autografy członków zespołu: wokalisty Bono, gitarzysty The Edge’a, basisty Adama Claytona i perkusisty Larry Mullena Jr.

Z okazji 52 urodzin Amnesty wydawane jest również specjalne DVD i płyty CD “Get Up! Stand Up!” z historycznymi nagraniami koncertów “Human Rights Concerts!”, gdzie wśród 30 różnych artystów znajdują się również występy U2, Bruce’a Springteena, Stinga, Petera Gabriela, czy Radiohead. Amnesty wyda 5-płytowe DVD w tym roku w październiku.

Hard Rock’s Signature Series Lineup

Ponad 20 lat temu, Hard Rock opracował koncepcję współpracy z muzykami i zespołami światowej sławy w celu tworzenia i przekazywania na cele charytatywne wyjątkowych projektów. Unikalne wzory powielane są na koszulkach i sprzedawane w placówkach Hard Rocka na całym świecie, a część przychodów ze sprzedaży przekazywana jest zawsze na organizację charytatywną wyznaczoną przez danego artystę. U2 dołącza do legendarnej grupy ikon rocka, takich jak: The Who, Bruce Springsteen, Eric Clapton, Jon Bon Jovi, Shakira, Ringo Starr czy John Lennon, które stały się częścią programu Hard Rocka – Signature Series, dzięki któremu zostały zebrane już miliony dolarów na cele charytatywne na całym świecie.

Więcej informacji nt. Amnesty International: www.amnesty.org.pl.

Więcej informacji nt. EDUN LIVE: www.edun.com.   

Więcej szczegółów nt. programu Hard Rocka Signature Series: www.hardrock.com. 

Amnesty International

Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem, składającym się z ponad 3 milionów ludzi, członków i aktywistów w ponad 150 krajach i obszarach, którzy prowadzą kampanie i podejmują działania w sprawie różnorodnych przypadków naruszeń praw człowieka. Wizją Amnesty International jest świat, w którym każdemu człowiekowi przysługują prawa zapisane w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych uznanych międzynarodowych standardach praw człowieka.  Amnesty International jest organizacją niezależną od wszelkich rządów, ideologii politycznych, religii czy ekonomicznych grup interesu i jest finansowana ze składek członkowskich oraz dzięki darowiznom od osób prywatnych i firm. Organizacja umożliwia zwykłym ludziom działanie na rzecz osób zagrożonych naruszeniem praw człowieka. Nasze badania, kampanie, wysiłki podejmowane są po to, by zmieniać prawo i wpływać na  międzynarodową i lokalną politykę. Więcej informacji: https://amnesty.org.pl/.

EDUN

EDUN to współczesna kolekcja dla kobiet i mężczyzn zaprojektowana przez Sharon Wauchob. Założona przez Ali Hewson i Bono w 2005r., EDUN jest ogólnoświatową marką odzieżową, mającą na celu wprowadzenie pozytywnych zmian poprzez kooperację handlową firmy z Afryką oraz pozycjonowanie firmy jako siły twórczej we współczesnej modzie. Kolekcję można spotkać w sprzedaży na całym świecie w dużych galeriach handlowych i sklepach specjalistycznych. www.edun.com

EDUN LIVE

EDUN LIVE jest klasyczną serią koszulek produkowanych w modelu B2B. Działania EDUN LIVE umożliwiają EDUN zwiększanie handlu w Afryce poprzez wysokonakładową bezpośrednią sprzedaż na rynku hurtowym. Proces produkcji odbywa się w Afryce I jest w 100% ekologiczny. Więcej informacji: www.edun.com

O Hard Rock International

Z 181 lokalami w 58 krajach, w tym 142 restauracjami i 18 hotelami/kasynami, Hard Rock International (HRI) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Hard Rock posiada największą kolekcję pamiątek muzycznych na świecie (a wszystko zaczęło się od gitary Erica Claptona!), które można podziwiać w każdym z lokali Hard Rocka. Hard Rock znany jest również z tzw. gadżetów kolekcjonerskich oraz produktów związanych z muzyką i wielokrotnie nagradzanej strony internetowej. HRI posiada globalny znak towarowy dla wszystkich marek Hard Rocka. Firma posiada restauracje w tak kultowych miastach, jak: Londyn, Nowy Jork, San Francisco, Sydney czy Dubaj. HRI posiada także serię hoteli i kasyn na całym świecie, m.in. w Hollywood, Tampie na Florydzie, które prowadzone są przez firmę matkę, The Seminole Tribe of Florida, jak również w takich miastach, jak: Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Las Vegas, San Diego i Singapurze. W planach są kolejne otwarcia restauracji w Malakka na Malezji i San Jose w stanie Kalifornia, oraz hoteli na Arubie, na Riviera Maya w Meksyku, w Abu Dhabi, oraz w Shenzhen i Haikou w Chinach. Otwarcia nowych kasyn planowane są na Węgrzech oraz w Northfield w stanie Ohio. Więcej informacji na temat Hard Rock International: www.hardrock.com

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Oświadczenie w sprawie decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu wyroku w sprawie Roe v. Wade

Powiązany temat

Gwatemala: Bernardo Caal Xol nie powinien był spędzić ani jednego dnia w więzieniu

Powiązany temat

Skazanie Dereka Chauvina to sprawdzian dla rozliczania z naruszeń. Reforma policji nadal potrzebna

1827