Team Amnesty na starcie – Amnesty International

Team Amnesty na starcie

Pomysł, by poprzez aktywność sportową wspierać różnego rodzaju organizacje społeczne czy idee, przywędrował do nas z Zachodu, gdzie takie działania są bardzo popularne. Tak działa na przykład Team Amnesty w Wielkiej Brytanii:

Team Amnesty UK

Członkowie i sympatycy Amnesty, którzy startują w różnego rodzaju biegach, wyścigach rowerowych czy innego rodzaju imprezach sportowych, robią to w "barwach" organizacji. Dzięki temu łączą przyjemne z pożytecznym. Team Amnesty bierze udział np. w London Marathon.

Nasz pomysł jest podobny, dostosowany oczywiście do polskich realiów. Robimy specjalne teamowe koszulki promujące Amnesty z hasłem dotyczącym praw człowieka i zakładamy je na biegi, w których startujemy. Jeśli zbierze się nas więcej i mamy chęć, możemy zorganizować z pomocą lokalnej grupy Amnesty małe stoisko informacyjne z materiałami, petycjami etc. Możemy nasz udział w biegu dedykować konkretnej osobie, na rzecz której Amnesty występuje.

Team Amnesty ma mieć charakter niesformalizowany i luźny. Bierzemy w nim udział, kiedy chcemy.

Pozdrawiam,
Maciej Roszak
kontakt: maciej.roszak (at) amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2765