Trójmiasto: Świat wolny od kary śmierci – Amnesty International

Trójmiasto: Świat wolny od kary śmierci

Moratorium samo w sobie nie ma mocy prawnej, jednakże jest ważnym głosem wzywającym do zaprzestania wykonywania kary ostatecznej tam, gdzie jest ona jeszcze praktykowana. Korzystając z nadarzającej się okazji postanowiliśmy poinformować także jak największą liczbę ludzi o sytuacji, w jakiej znalazł się Troy Davis (parokrotnie pisaliśmy już o nim na naszej stronie). Zebraliśmy sporą grupę wolontariuszy, których zadaniem było próba wciągnięcia przechodniów, znajdujących się na terenie Dworca Głównego, w rozmowę na temat kary śmierci oraz namówienie ich do podpisania petycji wzywającej do ponownego przeprowadzenia procesu Davisa. Aby przyciągnąć uwagę ludzi dwójka naszych członków przebrała się adekwatnie do tematyki akcji – jeden za więźnia, drugi za prowadzącego go strażnika.
Akcja zakończyła się sukcesem 😉 W ciągu dwóch godzin udało nam się namówić do złożenia podpisu pod petycją ponad 100 osób, rozdaliśmy także sporo ulotek informujących o Amnesty. Spotykaliśmy się z pozytywnym przyjęciem ze strony przechodniów, co pokazuje, że coraz większa liczba Polaków potrafi rozmawiać o karze śmierci czy też jest jej wręcz przeciwna.
Zdjęcia z akcji można obejrzeć TUTAJ I jak zwykle – to nie ostatnie słowo z naszej strony! 😉
Mikołaj Kania

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymajmy egzekucję dwóch braci na Białorusi!

3345