Tramwaj Praw Człowieka na 50-lecie Amnesty International – Amnesty International

Tramwaj Praw Człowieka na 50-lecie Amnesty International

W sobotę 28 maja ulicami Warszawy przejedzie wyjątkowy tramwaj, w którym świętowane będą pięćdziesiąte urodziny Amnesty International. Początek o godz. 13.00 na Pl. Narutowicza.

W Tramwaju Praw Człowieka, użyczonemu dzięki uprzejmości spółki Tramwaje Warszawskie, będzie można osobiście złożyć życzenia Amnesty International na specjalnie przygotowanych biletach i razem z działaczami organizacji wznieść toast za wolność.
ai_tramwaj_07Każdy będzie mógł również wyrazić swój sprzeciw wobec naruszania wolności słowa na Białorusi. W tramwaju wolontariusze i wolontariuszki Amnesty International będą zbierać podpisy pod petycjami w sprawach więzionych białoruskich opozycjonistów. Na oknach tramwaju zawiśnie wystawa pięćdziesięciu plakatów przedstawiających akcje i kampanie Amnesty International z różnych lat działalności. Są to prace wybitnych artystów, między innymi: Pabla Picassa, Rolanda Topora, Jeana Miró, Fernanda Botera czy Annie Leibovitz.

Podczas podróży będzie również okazja obejrzeć występ teatru improwizowanego Klancyk, którego przedstawienia tworzone są na oczach widza, w wyniku interakcji aktorów i publiczności.

Tramwaj Praw Człowieka wyruszy o godzinie 13.00 z Placu Narutowicza. Przejedzie przez Grójecką, Plac Zawiszy, Towarową, Okopową, Rondo Radosława, Słomińskiego, Most Gdański, Jagiellońską, Most Śląsko-Dąbrowski, Marszałkowską, Puławską aż do zajezdni na Woronicza, skąd wyruszy ulicą Wołoską, Rakowiecką, Al. Niepodległości i Filtrową z powrotem na Pl. Narutowicza. Jego wagony zatrzymywać się będą na każdym przystanku trasy, można wsiąść i wysiąść w dowolnym momencie.

Amnesty International już od 50 lat działa na rzecz praw człowieka na całym świecie. Od maja do grudnia będzie trwać kampania AI@50, podczas której Amnesty International podejmować będzie między innymi temat wolności słowa.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

2342