Turcja: Uwięzienie w odosobnieniu Abdullaha Ocalana – Amnesty International

Turcja: Uwięzienie w odosobnieniu Abdullaha Ocalana

Amnesty International uważa, że więzienie kogokolwiek w odosobnieniu niesie ze sobą ryzyko spowodowania psychicznego i fizycznego uszczerbku na zdrowiu i jest równoznaczne z okrutnym, nieludzkim i poniżającym traktowaniem. Trzymanie więznia w całkowitej izolacji nie zgadza się z międzynarodowymi standardami praw człowieka – powtarza Komitet Europejski do Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu lub Hańbiącemu Traktowaniu i Karze.

Organizacja przyjęła entuzjastycznie ostatnie oświadczenie Pana Mehmeta Elkatmisa, prezesa Tureckiego Parlamentarnego Komitetu Kontrolującego Prawa Człowieka, w którym zobowiązał się on do odbycia odpowiedniej wizyty w celu zbadania warunków, w których przetrzymywany jest Abdullah Ocalan. W międzyczasie organizacja przekonuje władze Turcji do podjęcia natychmiastowych kroków w celu poprawienia sytuacji i dopuszczenia prawników i rodziny do więzionego.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5093