Twój podpis liczy się dla ludzi protestujących na ulicach Bahrajnu – Amnesty International

Twój podpis liczy się dla ludzi protestujących na ulicach Bahrajnu

W piątek rano ekipę ds. internetu w Amnesty International spotkała miła niespodzianka.

Autorstwa Alaphia Zoyab, Kierownika ds. Społeczności Internetowych

W czasie pracy, na naszych komputerach w ciągu całego dnia otwartą mamy naszą stronę internetową amnesty.org i na bieżąco śledzimy jak zmieniają się trendy dotyczące podpisów składanych pod naszymi petycjami zamieszczanymi w internecie.

Dlatego też, gdy umieściliśmy w internecie w czwartek po południu petycję zaadresowaną do króla Bahrajnu byliśmy bardzo zaskoczeni gdy zobaczyliśmy, że w mniej niż 24 godziny podpisało się pod nią blisko 13 tysięcy ludzi. Wow!

Ale jak do tego doszło?

Rozmawialiśmy z ludźmi w Bahrajnie i dowiedzieliśmy się, że organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka usiłują sprzeciwiać się propagandzie zanicjowanej na Twitterze oraz Facebooku przez siły prorządowe.

Kiedy więc umieściliśmy naszą petycję, organizacje praw człowieka i aktywiści bardzo szybo rozprzestrzenili ową wiadomość. Wierzymy, że stało się tak dlatego, że owa petycja była wezwaniem społeczeństwa skierowanym przez organizację godną zaufania, znaną z wysokiej jakości badań i działań, popierającej prawa człowieka, o które Ci ludzie sami walczą.

Nabeel Rajab, prezes Centrum ds. Praw Człowieka w Bahrajnie umieścił petycję na swojej stronie internetowej. Powiedział także: „Media społeczne są czymś co powinno być stosowane przez wszystkich obrońców praw człowieka. Stare, klasyczne techniki nie są już tak skuteczne w Bahrajnie.”

Dodał także: „Jeżeli chodzi o stosowanie mediów społecznych, władze Bahrajnu są najsprytniejsze
w regionie. Nie zablokowali oni Internetu, gdyż sami, a także ich dzieci i rodziny z niego korzystają. Jednak stworzli setki, jak nie tysiące kont, których używają do umieszczenia i rozprzestrzeniania fałszywych informacji i zdjęć.”

Tego typu opinię podziela również Mohammed Al Maskati, prezydent Stowarzyszenia Młodzieży Bahrajnu ds. Praw Człowieka. Powiedział on: „Ludzie rozpowszechniają wiele kłamstw w internecie i atakują grupy podobne do naszej. Jest to cyber-wojna o informacje, jednakże nasi cyber-aktywiści są bohaterami.”

Ludzie w Bahrajnie definitywnie potrzebują wsparcia ilościowego nadającego moc wysuwanym przez nich żądaniom o przestrzeganie praw człowieka. Każde wsparcie online się liczy, dlatego prosimy – podpisujcie tą petycję.

Amnesty International stosuje umieszczanie petycji na stronach internetowych w celu zbierania podpisów od naszych członków i tych którzy nas wspierają. Petycje te są następnie dostarczane rządom z żądaniem zmian stanu rzeczy. Jednakże możecie być pewni jednocześnie, że wszelkie starania są dokładane aby chronić dane sygnatariuszy.

Ekspert Amnesty International ds. Bahrajnu wkrótce uda się w podróż do tego kraju, gdzie będziemy zabiegać o zorganizowanie spotkania z władzami, aby poinformować ich, że tysiącom z Was na całym świecie zależy, i że tysiące z Was uważnie obserwują to co dzieje się w Bahrajnie.

Z naszej strony, będziemy z zaciekawieniem, ochoczo śledzić naszą stronę internetową i ciągły wzrost poparcia.

Śledźcie nasze wpisy na Twitterze w języku arabskim lub dołączcie do globalnej społeczności międzynarodowych członków, która pozostaje solidarna z ludźmi w Bahrajnie. Będziemy informować was tam o nadchodzących wydarzeniach i rozwoju wydarzeń.

Tłumaczył Aleksander Głowacki

Petycję można podpisać tutaj: http://amnesty.org/en/appeals-for-action/bahrain-ensuring-accountability-excessive-force-and-protection-protesters

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

5552