Uciekłam z Korei Północnej – Amnesty International

Uciekłam z Korei Północnej

Amnesty International patronuje autobiograficznej książce Hyeonseo Lee "Dziewczyna o siedmiu imionach", która opowiada niebywałą historię o życiu w Korei Północnej i ucieczce z tego kraju. 14 września odbędzie się w Warszawie spotkanie z autorką, które poprowadzi Draginja Nadaždin.

Książka jest historią kobiety, która walczy o wolność swoją i swojej rodziny. Jest to również opowieść o dojrzewaniu, zdobywaniu wiedzy i determinacji. Hyeonseo Lee, urodziła się i wychowała w Korei Północnej, którym rządzi brutalny komunistyczny reżim. Ponieważ mieszkała przy granicy z Chinami, miała nieco większy niż jej krajanie kontakt ze światem poza zamkniętym obszarem Samotnego Królestwa. Gdy w latach 90. XX wieku w Korei Północnej wybuchł głód, młoda dziewczyna zaczęła zastanawiać się nad tym, co widzi, zadawać pytania i powoli uświadamiać sobie, że przez całe życie poddawano ją głębokiej indoktrynacji. Niemożliwe było przecież, by takie represje, bieda i głód panowały w kraju, który – jak jej wmawiano – jest “najwspanialszy na świecie”.

Tuż przed wkroczeniem w dorosłość postanowiła uciec z Korei Północnej. Nie przypuszczała wtedy, że zanim ponownie zobaczy się ze swoją rodziną, minie dwanaście lat. Historia ucieczki i próba przedostania się wraz z rodziną do Korei Południowej przez Chiny jest przejmująca i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

– Dzięki Hyeonseo Lee możemy poczuć i dowiedzieć się więcej o realiach życia w Korei Północnej oraz o trudnych losach uchodźców z tego kraju – podkreśla Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International Polska. – Historia ta uwrażliwia nas na to, jak dramatyczna jest sytuacja uchodźców z Korei Północnej oraz pokazuje w jaki sposób łamie prawa człowieka totalitarny system tego kraju.

14 września w Państwo Miasto w Warszawie o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie z Hyeonseo Lee, które poprowadzi Draginja Nadaždin.

Dołącz do wydarzenia na FB

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1104