UE: List otwarty Amnesty International w przededniu Szczytu UE-USA – Amnesty International

UE: List otwarty Amnesty International w przededniu Szczytu UE-USA

List, podpisany przez Dicka Oostinga, Dyrektora Biura Amnesty International przy UE w Brukseli, a także przez Seana Love, Dyrektora Wykonawczego Sekcji Irlandzkiej Amnesty International, wskazuje, że nowa Konstytucja UE, przyjęta przez przywódców krajów Unii Europejskiej w Brukseli zaledwie 6 dni wcześniej, potwierdza, iż respektowanie praw człowieka i fundamentalnych wolności stanowi kamień węgielny UE.


 


W liście zaznacza się również, że chociaż Rada UE, reagując na publikację fotografii przedstawiających sytuacje nadużyć popełnianych przez amerykańskich wojskowych wobec więźniów irackich, wyraziła w maju 2004 roku swoją “odrazę wobec dowodów złego traktowania więźniów irackich”, nie ma żadnych oznak, że UE skierowała tę manifestację w sposób oficjalny i zdecydowany do rządu Stanów Zjednoczonych.


W liscie Amnesty International można przeczytać: “Bez wątpienia jest to moment, aby UE swą troskę poparła petycjami do prezydenta Busha, domagając się w sposób zdecydowany zapewnienia, iż Stany Zjednoczone otworzą dla ekspertów ONZ ds. praw człowieka oraz międzynarodowych niezależnych obserwatorów praw człowieka podwoje swoich aresztów nie tylko w Iraku, lecz także w Afganistanie, Guantánamo i w innych nieujawnionych miejscach w pozostałych zakątkach świata.”

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4784