Uratuj matkę w Dzień Matki ? napisz list do Afryki – Amnesty International

Uratuj matkę w Dzień Matki ? napisz list do Afryki

W ramach cyklu spotkań Podróżuj z Amnesty International zapraszamy na wieczór pisania listów dla osób, których prawa człowieka zostały złamane. Wydarzenie, połączone ze spotkaniem z kulturą Afryki, odbędzie się 26 maja o godz. 18:00 w klubie Casa Corsica w Warszawie.
Pilna Akcja Amnesty International dotyczyć będzie przypadków łamania praw człowieka w krajach Afryki. Należy do nich między innymi sprawa Justine Masika Bihamba – matki sześciorga dzieci i obrończyni praw kobiet z Demokratycznej Republiki Kongo. Justine Masiki i jej rodzinie grozi niebezpieczeństwo ze strony żołnierzy wojska kongijskiego, którzy już raz wtargnęli do jej domu, pobili jej dzieci i usiłowali zgwałcić jej córki. Sprawcy tego czynu pozostają bezkarni, a Justine Masiki i jej rodzinie nadal grozi niebezpieczeństwo z powodu pokojowej działalności, którą wykonuje na rzecz praw człowieka.
Podczas wieczoru goście będą mogli poznać kulturę Afryki przez pryzmat muzyki i fotografii. Około 19.00 wystąpi One Sound Choir, aby zaśpiewać muzykę gospel. O 20.30 fotografowie Anna i Jakub Urbańscy zaprezentują swoje zdjęcia z -Długiego weekendu w Ghanie-. O g. 21.30 będzie można wziąć udział w jamie bębniarskim -Poprzeszkadzaj trochę- przygotowanym przez agencję muzyczną Niezla-Agentka.pl.Będzie to drugie z cyklu trzech podróży z Amnesty International. Pierwsze spotkanie – 26 kwietnia dotyczyło Ameryki Łacińskiej, kolejne spotkanie w czerwcu będzie poświęcone Europie Wschodniej.
Więcej informacji nt. wydarzenia -Podróżuj z Amnesty International-:
Grzegorz Żukowski
Tel.: 606 180 104 
e-mail: grz.zukowski@gmail.com

Facebook – potwierdź obecność i zaproś znajomych Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3093