UWAGA AKCJA! Wysyłamy paczkę do Putina! Wolność dla Pussy Riot! – Amnesty International

UWAGA AKCJA! Wysyłamy paczkę do Putina! Wolność dla Pussy Riot!

To jest paczka. Paczka do Putina. Prezydent Rosji dostanie w niej tysiące podpisów pod petycją Wolność dla Pussy Riot i? tyle samo (???) KOLOROWYCH MASEK ? la PUSSY RIOT. Pomóżcie nam wysłać jak największą przesyłkę. Dołączcie do akcji i podajcie paczkę dalej!

17 sierpnia moskiewski sąd skazał członkinie zespołu Pussy Riot za “akt chuligaństwa motywowany nienawiścią religijną” na 2 lata łagru. Nie zgadzamy się z tym wyrokiem! Adwokaci dziewczyn złożyli apelację (czekamy na wyznaczenie terminu rozprawy), a naszym zadaniem jest wyrażenie sprzeciwu i pokazanie Putinowi jak duże jest poparcie dla Pussy Riot.

Na całym świecie zebraliśmy już setki tysięcy podpisów pod petycjami w obronie Pussy Riot. Akcję wsparli liczni artyści m.in.: Sting, Madonna, Peter Gabriel, Bjork, Yoko Ono, Beastie Boys, Faith No More, Die Antwoord.

Nasze głosy i akcje społeczne naprawdę mają znaczenie – potwierdzają to zarówno adwokaci jak i same dziewczyny z Pussy Riot – przeczytajcie list Nadii z więzienia:

http://www.freepussyriot.org/content/6th-letter-detention-nadia-written-eve-verdict

W Polsce naszą petycję podpisało już ponad 2500 osób, ale nie chcemy wysyłać Putinowi samych podpisów. Chcemy, żeby razem z petycjami dostał setki, tysiące kolorowych masek symbolizujących społeczne poparcie dla Pussy Riot w Polsce.

Jak duża będzie paczka? Ile będzie masek ? To zależy od Was!

JAK MOŻESZ POMÓC?

1. WYKONAJ WŁASNĄ MASKĘ I WYŚLIJ DO NAS – to naprawdę proste, wykorzystajcie np. stare swetry, czapki, rajtuzy. Na Wasze maski czekamy do 20 WRZEŚNIA, przesyłajcie je na adres:

Amnesty International Polska
ul. Piękna 66a / 2
00-672 Warszawa

2. WPŁAĆ 20 ZŁ (lub więcej) – za otrzymane pieniądze zakupimy materiały, a NASI AKTYWIŚCI WYKONAJĄ KOLOROWE MASKI!

3. PODAJ PACZKĘ DALEJ! – dołączcie do Wydarzenia na Facebooku  i zaproście znajomych! Im więcej osób usłyszy o akcji, tym większa będzie paczka!

Paczkę wyślemy pod koniec września, aby dotarła do adresata jeszcze przed rozprawą apelacyjną!

Pomóżcie nam wysłać kolorową wiadomość do Prezydenta Putina: WOLNOŚĆ DLA PUSSY RIOT!!!

Jeśli nie podpisaliście jeszcze naszej petycji, zapraszamy tutaj: https://amnesty.org.pl/index.php?id=1350

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uwolnijmy Białoruskiego opozycjonistę Pawła Sewiaryńca!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Powiązany temat

„Lex Woś” − poselski projekt ustawy o transparentności finansowania organizacji pozarządowych − uwagi organizacji pozarządowych

2025