Grupy Lokalne

Grupy Lokalne tworzone są przez zaangażowane osoby – aktywistki i aktywistów, którzy działają w swoich miejscowościach na rzecz praw człowieka.

Aktywizm to mój czynsz za życie na tej planecie.

Alice Walker


 

DSCF0058_SMALL

Co robią grupy lokalne?

Grupy Lokalne mają realny wpływ na poprawę życia osób z różnych stron globu. Ich pełna pasji i energii działalność skutkuje realnymi zmianami w świecie. Poprzez swoje kreatywne działania – organizowanie akcji ulicznych, happeningów, konferencji i wielu innych wydarzeń, doprowadzają do zwiększania świadomości o działalności Amnesty International, prawach człowieka oraz nagłaśniania przypadków ich łamania.

Celem Grup Lokalnych, podobnie jak całego Stowarzyszenia, jest zmiana świata. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu osób z lokalnej społeczności. Podczas każdego wydarzenia aktywistki i aktywiści, umożliwiają mieszkańcom swoich miejscowości reagowanie na konkretne przypadki łamania praw człowieka poprzez napisanie listu czy podpisanie petycji.

Maraton Pisania Listów aktywizm

Dołącz!

Chcesz założyć Grupę Lokalną? Zbierz co najmniej 3 osoby – z których przynajmniej jedna jest członkiem/członkinią Stowarzyszenia Amnesty International – które chcą działać w Twojej miejscowości i wyślij wiadomość na adres: aktywizm@amnesty.org.pl

agnieszka skura garbaciak

Poznaj Aktywistów i Aktywistki Grup Lokalnych

Przedstawiamy sylwetki aktywistów i aktywistek Amnesty, którzy swoimi słowami opisują dlaczego działają dla praw człowieka i co dało im ich zaangażowanie.

Powiązane tematy

Powiązany temat

W obronie protestów, “Protect the protest” – globalna kampania Amnesty International