Poznaj aktywistów i aktywistki Grup Lokalnych

Przedstawiamy sylwetki aktywistów i aktywistek Amnesty, którzy swoimi słowami opisują dlaczego działają dla praw człowieka i co dało im ich zaangażowanie.
100672651_279371339779201_5084338493518249984_n

Maciej Śliwa - Zabrze

“Pracując w szkole, robiliśmy z młodzieżą wielkie rzeczy, ale zarazem miałem poczucie pewnego ograniczenia edukacyjną rzeczywistością. Szukam takich jak ja – oburzonych na niesprawiedliwość świata, ale idących za amnestyjnym przesłaniem: zamiast narzekać na ciemność, zapal światło”

Sandra Grzelaszyk

Sandra Grzelaszyk - Poznań

“Czasami nawet mały gest może mieć znaczenie, dlatego nauczyłam się, że kiedy uważam, że coś jest słuszne i powinno zostać zrobione, to to robię. Nie ma czasu do stracenia, a zmarnowane szanse bolą najbardziej”

Paweł Piekara, Katowice

Paweł Piekara - Katowice

“Do działania napędzają mnie warsztaty praw człowieka. (…) Kiedy masz gorszy dzień, odkręcasz sobie taki słoik i życie staje się prostsze. Uważam, że edukacja praw człowieka to najlepsze co mnie w życiu spotkało”

WiktoriaWoznicka_aktywistkaAmnestyInternationalPolska

Wiktoria Woźnicka - Kraków

“Istotne jest dla mnie to, że zasadą działania Amnesty International jest niepodzielność praw człowieka, dlatego zajmujemy się wszelkimi naruszeniami – od kary śmierci przez konflikty zbrojne, prawa ekonomiczne i społeczne po dyskryminację, prawa reprodukcyjne czy prawa społeczności LGBTQ+. Prowadzimy również działalność edukacyjną, upowszechniamy wiedzę o prawach człowieka i przeciwdziałaniu ich naruszeń. Sama nie jestem edukatorką, ale chciałabym się tym zająć w najbliższej przyszłości!”

grupa lokalna szczecin

Grupa Lokalna ze Szczecina

“W działalności Amnesty zachwyca nas walka o prawa człowieka – walka o świat, w którym każda osoba czuję się wolna i równa, bo przecież wszyscy tacy jesteśmy, rodzimy się tacy i tak powinniśmy móc się czuć”

dominika faber cover aktywistyczna sroda

Dominika Faber - Warszawa

“Grupa to ludzie, którym zależy i którzy chcą zmieniać świat. Jedną z moich ulubionych chwil są nasze spotkania i potrzeba, by zrobić jakąś akcję – wtedy gromadzimy się i wspólnie ją omawiamy. Planujemy działania, organizujemy się i tworzymy coś od podstaw. Wymaga to dużo czasu, wysiłku, ale to także świetne doświadczenie, które potrafi mnóstwo nauczyć”

Angel Kmiecik

Angel Kmiecik - Trójmiasto

“W działaniach społecznych jest siła. Nie zawsze na dużą skalę tak jakbyśmy oczekiwali, ale nawet małe działania mają sens, bo możemy zmieniać nasze lokalne środowisko i uświadamiać kolejne osoby, które będą krzewić te postawy w kręgu swoich znajomych”

Tomke Ptasinski aktywizm

Tomke Ptasiński - Kraków

“Sam aktywizm postrzegam jako swoją misję, choć wiem, że brzmi to nieco naiwnie. Jednak wrażliwość społeczna i doświadczenie wykluczenia na własnej skórze skutecznie motywują mnie do działania, bo to właśnie aktywizm pozwala mi rozładować frustrację związaną ze świadomością istnienia nierówności”

Asia Nalazek Amnesty Warszawa

Asia Nalazek - Warszawa

“Kiedy działam, mam poczucie choćby minimalnej sprawczości i wyznaję zasadę, że lepiej zrobić cokolwiek na rzecz sprawy, w którą wierzysz, niż nie zrobić nic. Równie ważne w aktywizmie są dla mnie także relacje międzyludzkie. W czasie kilku lat mojej działalności aktywistycznej spotkałam na swej drodze wiele wspaniałych osób, z którymi wyznaję wspólne wartości, od których wielu rzeczy mogę się nauczyć, a to dodatkowo mnie motywuje i napędza do dalszego działania”

Miłosz Herka i Weronika Miłkowska na PolandRock Festival

Weronika Miłkowska - Łódź

“Dla mnie najważniejsi są ludzie. Ci, którym pomagamy, poprzez nasze liczne działania, jak i ci, z którymi współpracuję w Amnesty. Każdy aktywista i każda aktywistka jest dla mnie źródłem ogromnej energi”

Ola Broda wolność udostępnij

Ola Broda - Trójmiasto

“Razem mamy ogromną siłę i jesteśmy w stanie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Zmieniamy się też i my sami – rozwijamy się, nabywamy nowe umiejętności, podejmujemy przełomowe decyzje”

agnieszka skura garbaciak

Agnieszka Skura-Garbaciak - Radomsko

“Jeśli boli cię krzywda słabszych, wykluczonych, prześladowanych, działaj z Amnesty International. Myślisz, czujesz, przewidujesz – działaj z Amnesty”