W nowym roku szkolnym zmieniaj świat na lepsze z projektem Start The Change – Amnesty International

W nowym roku szkolnym zmieniaj świat na lepsze z projektem Start The Change

W nowym roku szkolnym 2019 / 2020 zapraszamy nauczycieli i nauczycielki do udziału w trzeciej edycji projektu „START THE CHANGE! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”.

O PROJEKCIE:

Udział w projekcie „Start the change” to przygoda z edukacją globalną i edukacją praw człowieka, podczas której nauczyciele i nauczyciele zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące różnych aspektów zrównoważonego rozwoju i migracji, a następnie ze swoimi uczniami i uczennicami odkrywają tajniki i działają na rzecz globalnych zależności.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy do zgłębienia problematyki migracji w kontekście zmian klimatycznych i do wspólnych poszukiwań lokalnych rozwiązań.

Więcej o projekcie tutaj.

PIERWSZY KROK:

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki do powiększenia ekipy Światozmieniaczy Amnesty International, czyli nauczycieli i nauczycielek z całej Polski, którzy tworzą nową jakość w edukacji inspirują dzieci i młodzież do wspólnego odkrywania globalnych współzależności i znajdowania pomysłów na realne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i praw człowieka!

Dołącz do ekipy Światozmieniaczy wysyłając swoją aplikację na szkolenie „Zmiana jest w nas”, które odbędzie się w dniach 4-6 października, pod Warszawą.

CO ZYSKASZ DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROJEKCIE „START THE CHANGE”:

 • Dowiesz się, jak prowadzić ciekawe i inspirujące zajęcia w tematyce migracji, zrównoważonego rozwoju i praw człowieka – zyskasz masę porad, nowych inspiracji i pomysłów, jak rozwijać te tematy w szkolnej rzeczywistości!
 • Będziesz mógł/mogła zainspirować się doświadczeniami innych nauczycieli i nauczycielek uczestniczącymi w poprzednich edycjach projektu. I zawsze możesz zasięgnąć ich przyjaznej rady i opinii!
 • Wspólnie zastanowimy się jak procesy globalne wpływają i łączą się z sytuacją i dyskusjami w naszym kraju.
 • Od aktywistów i aktywistek działających na rzecz klimatu, dowiesz się jak mobilizować młodzież, a także jaka może być rola każdego z nas w odpowiedzi na czyhające zmiany klimatyczne.
 • Wspólnie zastanowimy się, czym jest dobra jakość edukacji globalnej i jakie pojawiają się wątpliwości i dylematy. Dzięki temu łatwiej będzie Ci działać w Twoim środowisku szkolnym.
 • Dowiesz się jak prowadzić udaną akcję społeczną – zarówno w środowisku szkolnym, jak i w społeczności lokalnej. Otrzymasz mocne wsparcie tutora lub tutorki w planowaniu akcji lokalnej.
 • Otrzymasz pakiet materiałów edukacyjnych umożliwiających skuteczną pracę z młodzieżą.
 • Będziesz mógł/mogła korzystać z wiedzy i doświadczenia tutora lub tutorki podczas całego projektu
 • Będziesz mieć możliwość uczestnictwa w wirtualnych seminariach (webinariach), poznać i zainspirować się wiedzą i doświadczeniem ekspertów z różnych dziedzin.
 • Będziesz mógł/mogła wraz z młodzieżą pochwalić się swoimi działaniami na ogólnopolskim Festiwalu Start the Change, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.
 • Otrzymasz zaświadczenie wydane przez Amnesty International z wyszczególnionymi tematami i liczbą godzin odbytych szkoleń i seminariów. Zdobędziesz doświadczenie współpracy z największą organizacją działającą na przecz praw człowieka na świecie.

KOGO ZAPRASZAMY?

Do udziału w projekcie zachęcamy nauczycieli i nauczycielki pracujących z młodzieżą powyżej 13 roku życia. Szukamy osób mających chęć i gotowość mobilizowania społeczności szkolnej i lokalnej do działań na rzecz globalnej sprawiedliwości.

Działania projektowe w szkołach będą mogły być realizowane w parach nauczycielskich, ale na szkolenie w pierwszej kolejności zapraszamy po jednej osobie z każdej szkoły. Chcemy, by jak najwięcej szkół mogło zmieniać świat na lepsze!

DO CZEGO ZOBOWIĄZUJE SIĘ OSOBA UCZESTNICZĄCA W PROJEKCIE?

 • Uczestnictwa w szkoleniu „Zmiana jest w nas!” w dniach 4-5-6 października 2019 roku w pełnym wymiarze godzin. Szkolenie odbywać się będzie w okolicach Warszawy –
  wspólny wyjazd do ośrodka szkoleniowego z Warszawy w piątek o 12.00, powrót w niedzielę ok.15.30.
 • Realizacji ścieżki edukacyjnej dla co najmniej 20 młodych osób z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkolenia. Ścieżka edukacyjna to minimum 3 oddzielne zajęcia warsztatowe dla tej samej grupy uczniów i uczennic oraz jedno działanie akcyjne – w szkole lub poza szkołą. Warsztaty powinny odbyć się w semestrze zimowym, a akcja w semestrze letnim do 10 maja.
 • Uczestnictwa w co najmniej dwóch interaktywnych webinariach metodyczno-dydaktycznych, w których uczestniczyć można z dowolnego miejsca, mając dostęp do komputera z Internetem.
 • Przyjęcia i wsparcia w organizacji wizyty tutora lub tutorki w Waszej szkole.
 • Udziału w anonimowym badaniu kwestionariuszowym ankiety ewaluacyjnej po szkoleniu.
 • Utrzymywaniu stałego kontaktu z zespołem projektowym Amnesty International.

KOSZTY DOJAZDU, NOCLEGU I WYŻYWIENIA:

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a osobom uczestniczącym zapewniamy nocleg, pełne wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu środkami transportu zbiorowego (autobusy, pociągi IC, TLK i Interregio) z/na szkolenie.

REKRUTACJA:

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie START THE CHANGE! i realizacją planowanych działań, proszone są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego, który znajduje się tutaj>>>

Na zgłoszenia czekamy do 17 września 2019 roku. Ilość miejsc ograniczona!

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Elżbietą Świdrowską pod adresem: elzbieta.swidrowska@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

MOC jest z młodzieżą! Jak zespoły młodzieżowe stworzyły swoje kampanie na rzecz praw człowieka dzięki projektowi Twój głos ma MOC!”

32139