Walne Zgromadzenie Amnesty international 2010 – Amnesty International

Walne Zgromadzenie Amnesty international 2010

Obchody 20-lecia Amnesty International rozpoczęły się debatą -Polacy solidarni ze Światem–, która odbyła się 4 czerwca w Kinie Kultura. Udział w rozmowie wzięli: premier Tadeusz Mazowiecki, Maria Kruczkowska i Draginja Nadażdin. Spotkanie poprowadził Grzegorz Miecugow. Na spotkanie przybył również Pan Charles Lee – członek ruchu Falung Gong, więziony w Chinach za swoje przekonania. Rozmówcy podzielili się swoimi uwagami nad zaangażowaniem Polaków w działania na rzecz praw człowieka na całym świecie.
Po debacie odbył się happening pod ambasadą chińską przygotowany przez grupę lokalną z Warszawy. Każdy z uczestników debaty i happeningu mógł podpisać się pod przygotowanymi petycjami w sprawie Hu Jia – chińskiego działacza więzionego w Pekinie – i Tagyala – tybetańskiego uczonego i pisarza, któremu grożą tortury.
Podczas obrad Walnego Zgromadzenia wybrano trzy nowe osoby, które zasiądą w Zarządzie stowarzyszenia: Aleksandrę Czapską, Elżbietę Wiercińską-Kazimierczuk i Mateusza Hładkiego. Przyjęto plan strategiczny dla Stowarzyszenia na lata 2010 – 2016, uchwalono sprawozdanie finansowe za rok 2009 oraz przyjęto budżet na 2011 r. Podjęto również stosowne zmiany w statucie stowarzyszenia. Specjalnym gościem obrad była Romana Orlikowska-Wrońska – jedna z osób, które zainicjowały działalność Amnesty international w Polsce.
Wieczorem 5 czerwca odbyła się urodzinowa impreza w klubie Coco de Oro. Przybyli goście ułożyli przed klubem ogromna świeczkę, której wykonano zdjęcie z dużej wysokości. Świeczka była dedykowana więźniom sumienia, dla których Amnesty działa. W programie wieczoru był również urodzinowy tort oraz licytacja gadżetów używanych przez Amnesty International podczas kampanii społecznych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na Walne Zgromadzenie członkom i członkinią Amnesty International.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2684