Walne Zgromadzenie Amnesty International – apel do władz Białorusi i Ukrainy i wybór nowych władz – Amnesty International

Walne Zgromadzenie Amnesty International – apel do władz Białorusi i Ukrainy i wybór nowych władz

Delegaci i delegatki zaniepokojeni sytuacją na Białorusi, zaapelowali do władz tego kraju o przestrzeganie prawa człowieka, a także o zaprzestanie brutalnych ataków policji na manifestujących pokojowo demonstrantów.
Przyjęto także uchwałę dotyczącą zbliżających się wyborów na Ukrainie, wzywającą do przestrzegania elementarnych praw człowieka, w szczególności prawa do wolnych, niezależnych wyborów, wolnych wypowiedzi i opinii. Wezwano także do wyjaśnienia przypadków aresztowania członków opozycji monitorujących wybory. Wśród zagranicznych gości, którzy odwiedzili Walne zgromadzenie byla dyrektorka biura AI w Kijowie – Antonina Tarnowskaja.
WZ wybrało także nowe władze polskiej sekcji. Wśród 4 nowych osób w Zarządzie znaleźli się: Piotr Choroś (Lublin), Dorota Flak (Radom), Małgorzata Lamperska (Poznań) i Wojciech Makowski (Łódź).
Nową prezeską została Kinga Dąbrowska z Warszawy. Kinga jest absolwentką socjologii UW, w Amnesty działa od 6 lat. m.in. jako trenerka. W zeszłym roku została członkinią zarządu. Jej to hobby nurkowanie, ksiązki fantasy oraz piłka nożna (kibicuje Arsenalowi London).
Nowym władzom życzymy pomyślności i sukcesów!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4624