Warszawa: Amnesty na OFIP-ie – Amnesty International

Warszawa: Amnesty na OFIP-ie

Można to było zauważyć 20 września na Krakowskim Przedmieściu w ramach Pikniku Organizacji Pozarządowych w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, gdzie Amnesty International miało swoje stoisko. Mimo niesprzyjającej pogody wzdłuż Traktu Królewskiego przechadzało się wiele osób. Znaczna część z nich zaglądała także do naszego namiotu, w którym zbieraliśmy podpisy pod petycją do polskiego rządu o przedłużenie moratorium Narodów Zjednoczonych na wykonywanie kary śmierci na rok 2009 i pod petycją do japońskiego ministra sprawiedliwości w sprawie 81letniego Okunishi Masaru, który od 36 lat przebywa w celi śmierci. Można było także wykonać sobie nadruk na koszulce korzystając z jednego z naszych szablonów.
Reakcje ludzi były różne. Od wyrazów poparcia dla naszych działań udzielonych przez Marszałka Bogdana Borusewicza do wyraźnych oświadczeń zwolenników kary śmierci. I właśnie te spotkania były najciekawsze. Według mnie pokazały słuszność prowadzenia tej kampanii, zwłaszcza w jej wymiarze informacyjnym. Dość duże poparcie dla tego typu wyroków wynika głównie z niedoinformowania w tym temacie i rozmowa na ten temat, czy to na forum publicznym, czy prywatna, może sprawić, że spojrzy się na pewne kwestie z innej strony.
Pod petycjami zebraliśmy około 200 podpisów.
Tomek Rudziński

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymajmy egzekucję dwóch braci na Białorusi!

3436