Warszawa: Dołącz do grupy lokalnej. Nie damy Ci za To ani grosza – Amnesty International

Warszawa: Dołącz do grupy lokalnej. Nie damy Ci za To ani grosza

Akcja rekrutacyjna i promocyjna zaczęła się pod koniec lutego. Skierowana jest do młodych ludzi, którzy chcą pożytecznie poświęcić swój czas na rzecz praw człowieka, dowiedzieć się jak działa jedna z największych organizacji chroniących prawa człowieka na świecie, oraz zdobyć ciekawe doświadczenie, które może się przydać w późniejszej karierze zawodowej.
Na ulicach Warszawy, w liceach, w szkołach wyższych, w akademikach, w klubach i kawiarniach będzie można zobaczyć plakaty z hasłami, które zachęcać będą do działania jako wolontariusz Amnesty International. Autorzy akcji chcą zwrócić uwagę na cztery hasła i cztery przesłani

  • -Nie damy Ci za To ani grosza- – to hasło przekonujące, że choć za pracę wolontariusza nie dostaje się żadnych pieniędzy największą nagrodą jest fakt, że pomogło się innemu człowiekowi;
  • -Zrób To z Nami- – przekonuje, że praca wolontariusza to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w pracy w grupie, przy organizacji różnych akcji, happeningów lub konferencji;
  • -To działa- – zwraca uwagę na skuteczność akcji Amnesty International i dużej roli jaką odgrywa w nich kreatywność wolontariuszy;
  • -Ktoś To doceni- – mówi, że wolontariusz zawsze może liczyć na docenienie swojej pracy zarówno teraz jak i w przyszłości podczas kariery zawodowej.

Akcja potrwa do późnej wiosny. Spodziewana jest również akcja informacyjna w Internecie. – Chcemy przypomnieć się mieszkańcom Warszawy, pokazać jak działamy, na czym może polegać wolontariat w Amnesty International i zachęcić do przyłączenia się. Oczekujemy, że zwiększy się pozytywne postrzeganie Amnesty International jako ruchu aktywistów na rzecz praw człowieka na świecie i znajdą się osoby zainteresowane tego typu aktywnością – powiedział Tomek Rudziński, koordynator warszawskiej grupy Amnesty International.
Każdy kto chce się dowiedzieć jak wstąpić do warszawskiej grupy lokalnej Amnesty International proszony jest o pisanie pod adres: warszawa10@amnesty.org.pl.
Kontakty do grup lokalnych w innych miastach znajdziesz tu. Aby założyć nową grupę lokalną, wystarczą trzy osoby-członkowie Amnesty International.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3194