Warszawa: Porozumienie Lesbijek zaprasza na film “Świetliki” i panel dyskusyjny “Ponad granicami – Ponad barierami” – Amnesty International

Warszawa: Porozumienie Lesbijek zaprasza na film “Świetliki” i panel dyskusyjny “Ponad granicami – Ponad barierami”

Film -Lucioles-, który był wyświetlany w czasie tegorocznych -Dni Kultury dla Tolerancji- w Krakowie, pokazuje życie lesbijek-imigrantek z dawnych kolonii francuskich (mieszkających we Francji). Bohaterki filmu opowiadają o życiu pomiędzy dwoma kulturami, które jest dodatkowo skomplikowane ze względu na ich orientację seksualną. Przesłaniem filmu jest protest przeciwko dyskryminacji: rasowej, społecznej oraz ze względu na płeć, a jego pokazy i konferencje autorki są częścią większego projektu, który Dalida Kadri zamierza realizować w Europie Wschodniej.
Na panelu będziemy dyskutowały o kwestii lesbijek-imigrantek w Polsce i o Polkach, które emigrowały do obcego kraju. Zaprosiłyśmy kobiety, które w trakcie dyskusji opowiedzą nam o swoich doświadczeniach z tym tematem związanych, żeby porównać ich sytuację z przeżyciami bohaterek filmu oraz z doświadczeniami samej reżyserki.
Le Madame
ul. Koźla 12
Warszawa
25 czerwca 2005 (sobota)
16.00
Wstęp wolny
Matronat medialny: www.kobiety-kobietom.com
Szczegóły: www.porozumienie.lesbijek.org

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

4344