Warto biegać dobrze z Amnesty – Amnesty International

Warto biegać dobrze z Amnesty

Za trzy miesiące odbędzie się jedna z największych biegowych imprez w Polsce. 13. Półmaraton Warszawski to nie tylko wyjątkowa atmosfera, rekordowa liczba biegaczy i biegaczek, ale także setki osób startujących w ramach akcji #BiegamDobrze. W tym roku udział w biegu, tylko dla Amnesty, zadeklarowało niespełna 40 osób. Jakie były ich motywacje i dlaczego warto dołączyć do Amnesty Teamu? O tym, dlaczego wpierają Amnesty, zbierają fundusze i chcą dla nas pobiec, mówią: Ola, Mateusz, Marcin i Robert.

Ola:  Zdecydowałam się pobiec dla Amnesty International z wielu względów. Organizacja ta walczy o prawa człowieka, o naszą przyszłość. Wszyscy jesteśmy równi i mamy prawo do własnego zdania. Tyle, że niektórzy z tych powodów są niesłusznie karani. A ja wierzę, że wspólnymi siłami możemy pomóc tym ludziom. Krok po kroku. Wierzę, że razem możemy zmienić świat. Nie możemy tylko być obojętni na krzywdę innych.

Ola BD (002)

Mateusz: Przyszedł dzień, aby zapisać się na półmaraton – jak co roku zresztą. Wszedłem na stronę i pomyślałem: „mogę pobiec szybko – półmaraton w 1 godzinę 15 min.” Ale po chwili zrozumiałem, że moje bieganie może mieć lepszy cel niż kolejny prywatny życiowy rekord. Decyzja była szybka – wolę pobiec w dobrym celu, wolniej i uzbierać 1000 zł dla kogoś, kto bardziej potrzebuje mojej pomocy niż ja nowej życiówki na półmaratonie. A łamanie praw człowieka przez Chiny i przymykanie na to oka przez zachodni świat zawsze budziło we mnie chęć protestu!

Marcin: Wolność i bycie sobą – to wartości, które cenię w życiu najbardziej, to fundament praw człowieka. Wolność i bycie sobą zagrożone są przez dyskryminację i wykluczenie, które dotykają często pojedynczego człowieka. Ograniczanie praw człowieka – jednostki czy grupy społecznej – wiąże się z doświadczaniem strachu i poczuciem zagrożenia. Ten kto nie zaznał strachu z powodu „inności” nie zrozumie jak bardzo podstawowa jest to kwestia. Amnesty staje w obronie wolności każdego człowieka – dlatego #BiegamDobrze dla Amnesty.

Marcin

Robert: Biegnę dla Amnesty bo już wystarczająco dużo biegałem dla siebie. Przyszła pora aby zwrócić uwagę na problemy z którymi boryka się świat. Jeśli przynajmniej jedna osoba dzięki temu zainteresuje się więźniami sumienia będę uważał, że wykonałem swoje zadanie.

Jeśli jesteś zainteresowany/ zainteresowana udziałem w Półmaratonie Warszawskim dla Amnesty możesz się jeszcze zarejestrować poprzez ścieżkę charytatywną: rejestracja.maratonwarszawski.com>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

12798