Webinarium: Aktywistki i aktywiści na rzecz praw człowieka. Zadbać o dobrostan, podtrzymać zapał, powstrzymać wypalenie – Amnesty International

Webinarium: Aktywistki i aktywiści na rzecz praw człowieka. Zadbać o dobrostan, podtrzymać zapał, powstrzymać wypalenie

Zapraszamy wszystkie osoby działające na rzecz praw człowieka w organizacjach społecznych lub grupach nieformalnych do udziału w webinarium o przeciwdziałaniu wypaleniu aktywistycznemu, które odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 18.00. Zarejestruj się>>>

Praca aktywistek i aktywistów praw człowieka jest niezwykle wymagającym działaniem. Angażujemy w nią nasze siły, emocje, czas, uwagę i inne nasze zasoby, od których zależy nasz dobrostan. Często pracujemy nad trudnymi tematami, wspieramy osoby i grupy doświadczające łamania ich praw, naruszania godności, często przemocy, zagrożenia dla zdrowia i życia. Zdarza się, że pracujemy w kontrze wobec status quo i w niesprzyjającej sytuacji politycznej i społecznej. Nasze walki łączą się z innymi, będącymi równie wielkim wyzwaniem, na przykład z działaniami na rzecz sprawiedliwości ekonomicznej czy powstrzymania katastrofy klimatycznej.

Jaki to może mieć na nas wpływ? Jak zadbać o siebie w aktywizmie, by mieć zasoby na długoterminowe zaangażowanie w Sprawę? Jak podtrzymać zapał do pracy, gdy widoczne rezultaty wydają nam się znikome? Jak powstrzymać wypalenie w aktywizmie, kiedy mierzymy się z poczuciem braku sensu i wpływu? Jak mogę wesprzeć siebie indywidualnie i jakiego wsparcia mogę oczekiwać od grupy czy organizacji, w której działam? Jak mogę wspierać innych aktywistów i aktywistki?

Porozmawiamy o dobrostanie działaczek i działaczy, sprawdzimy, jak wypalenie aktywistyczne może się przejawiać i czy w ogóle nas dotyczy, poszukamy wspólnie sposobów na regenerację i podtrzymywanie zapału i zaangażowania w grupach i organizacjach.

Aby wziąć udział w webinarium, zarejestruj się, klikając tu>>>

Webinarium poprowadzi:

Natalia Sarata – aktywistka feministyczna i edukatorka antydyskryminacyjna, socjolożka i badaczka, społeczniczka z własnym doświadczeniem wypalenia aktywistycznego. Założycielka inicjatywy RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistów i aktywistek. Wspiera aktywistki i aktywistów, grupy i organizacje w regeneracji i w drodze od wypalenia aktywistycznego do nowego, regeneratywnego modelu zaangażowania społecznego. Od 2002 roku zaangażowana w emancypacyjne organizacje i grupy nieformalne. Współzałożycielka Fundacji Przestrzeń Kobiet i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, członkini Rady Funduszu Feministycznego. Pracowała m.in. z zespołami Amnesty International, Kampanii Przeciw Homofobii, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Greenpeace Polska, Grupy Stonewall, Fundacji Feminoteka.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
64679