Węgry: Podtrzymanie zarzutów terrorystycznych wobec Syryjczyka to cios wymierzony sprawiedliwości

Po wydaniu przez węgierski Sąd Apelacyjny decyzji o utrzymaniu w mocy wyroku skazującego Syryjczyka Ahmeda H za „współudział w akcie terroru" podczas starć z policją na granicy serbsko-węgierskiej we wrześniu 2015 roku, Eda Seyhan, koordynatorka kampanii Amnesty International ds. antyterroryzmu, powiedziała:

„Po trzech latach za kratkami wyrok ten jest ciosem dla Ahmeda, jego żony i dwóch córek.”

„Absurdalne skazanie Ahmeda nie ma nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości, zamiast tego wpisuje się w politykę demonizowania przez węgierskie władze uchodźców, imigrantów i tych, którzy próbują ich chronić.”

„Werdykt ten rażąco nadużywa przepisy związane z terroryzmem i omija prawo – jest przykładem erozji rządów prawa i ochrony praw człowieka na Węgrzech.”

Dzisiaj sąd podtrzymał zarzut terroryzmu, ale zmniejszył karę więzienia z 7 lat do 5 lat. Ahmed będzie musiał pozostać w więzieniu na co najmniej dwie trzecie z 5 lat kary. Ponieważ był już 3 lata w więzieniu, będzie mógł zostać zwolniony na początku 2019 roku.


Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
20 zł miesięcznie
Pomagaj organizować akcje i kampanie
30 zł miesięcznie
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
50 zł miesięcznie

Działaj teraz!

Uwolnijmy ludzi z piekła!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Norwegia: Władze muszą zatrzymać deportację Taibeh i jej rodzeństwa do Afganistanu!

Powiązany temat

Uchodźcy i migranci giną na morzu: UE zamyka porty i prosi o wsparcie Libię

19054