Weź udział w wydarzeniu centralnym Maratonu Pisania Listów 10 grudnia w Warszawie! – Amnesty International

Weź udział w wydarzeniu centralnym Maratonu Pisania Listów 10 grudnia w Warszawie!

10 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, zapraszamy w przestrzenie Teatru Dramatycznego i Cafe Kulturalnej przy placu Defilad 1 w Warszawie na największe wydarzenie dla praw człowieka – Maraton Pisania Listów. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12–20, potem zaś, od godz. 21 zapraszamy na afterparty do klubu SPATiF! 

Harmonogram wydarzenia centralnego: 

Teatr Dramatyczny i Cafe Kulturalna, Pałac Kultury i Nauki, godz. 12-20  

  • 12–20: przestrzeń do pisania listów będzie otwarta przez cały czas trwania wydarzenia 
  • 12–14: animacje dla dzieci 
  • 15–16: panel „W obronie prawa do protestu” z udziałem Anny Błaszczak-Banasiak, Barta Staszewskiego i Moniki Komisarczyk w ramach finału Młodzieżowego Kongresu Praw Człowieka 
  • 16–17: akcja „Upomnij się o wolność!” – wspólne rozwijanie kilkudziesięciometrowej flagi z napisem „FREEDOM” na placu Defilad (akcja uzależniona od warunków pogodowych) 
  • 16-18: akcja artystyczna na rzecz wolności zgromadzeń: przyjdź i zrób swoją wlepkę! 
  • 17:30: apel o wolność – kilka słów od Anny Błaszczak-Banasiak, dyrektorki Amnesty International Polska oraz prezentacja nowych członków_członkiń honorowych 

*21: afterparty – na wspólne zakończenie dnia zapraszamy do klubu SPATiF! (Al. Ujazdowskie 45) 

Za konsoletą w godz. 21-23 stanie DJane Wyrodna vel. Kędziora. 

Podczas wydarzenia centralnego będzie także możliwość kupna online specjalnych amnestyjnych sojowych świec o zapachu figi i wanilii wyprodukowanych przez Jaskółkę. Kiermasz książek zaś zapewni księgarnia Radio Telewizja. Cafe Kuturalna i klub SPATiF zadbają także o specjalny bezalkoholowy drink, z którego część dochodu trafi do Amnesty International. 

Przyjdź, pomóż nam napisać jak najwięcej listów i spędź miło czas!  

Dołącz do wydarzeń na Facebooku:
Wydarzenie centralne
SPATiF

Czym jest Maraton Pisania Listów? To coroczna globalna kampania Amnesty International, podczas której ludzie z całego świata piszą listy na rzecz osób, których prawa człowieka zostały złamane: zostały niesłusznie skazane, doświadczyły tortur, pozbawiono je kontaktu z rodziną, zostały uwięzione tylko dlatego, że działały w słusznej sprawie.  

W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest wolność zgromadzeń. Bohaterów i bohaterki tegorocznej edycji Maratonu spotkało więzienie i prześladowania wyłącznie za ich pokojowy aktywizm i sprzeciw wobec naruszeń praw człowieka, w tym praw kobiet, osób transpłciowych i prawa do czystego środowiska. Okaż wsparcie tym, którzy odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości! Przeczytaj, w czyjej obronie stajemy w tym roku: maraton.amnesty.org.pl 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

176772