Wiadomości od Yecenii Armenty, bohaterki Maratonu Pisania Listów 2015 – Amnesty International

Wiadomości od Yecenii Armenty, bohaterki Maratonu Pisania Listów 2015

29 stycznia delegacja Amnesty International odwiedziła Yecenię w więzieniu w Culiacan, Sinaloa. Przedstawiciele i przedstawicielki wręczyli jej ponad 8000 listów solidarności i zapytali o wpływ Maratonu Pisania Listów na jej samopoczucie.

Yecenia dobrze się czuje i mówi, że jest niesamowicie wdzięczna za wsparcie jakie otrzymała od Amnesty. Powiedziała między innymi:

Kiedy otrzymuje te wszystkie listy, w których jest napisane, ze nie jestem sama, czuję się wspaniale. I myślę, że tak, to prawda, nie jestem sama. Listy są dla mnie naprawdę dużym wsparciem.

Jestem szczęśliwa. To pasjonujące, że na świecie są osoby, którym w dalszym ciągu zależy na prawach innych ludzi… a oni nawet mnie nie znają.

Czytam je wszystkie [listy solidarności]! Był jeden list od osoby, która ma na imię chyba Annie i bardzo mi się podobał, bo ona opisała mi swoje życie w mieście, co lubi robić… był bardziej osobisty i zawierał dużo szczegółów o jej życiu. Podobało mi się to, że poświęciła swój czas i chciała podzielić się ze mną częścią swojego życia.

Jestem niesamowicie wdzięczna i myślę, że oni [aktywiści i aktywistki, którzy piszą listy] robią najmilszą rzecz, jaką można zrobić, czyli pomagają osobom znajdujących się w niesprawiedliwych sytuacjach. Napełnia mnie to dumą i naprawdę czuję, że to wspaniała rzecz.”

Delegacja Amnesty International spotkała się również z lokalnymi mediami oraz z Prokuratorem Generalnym Stanu Sinaloa, któremu wręczyła ponad 6500 podpisów pod petycją w sprawie wycofania zarzutów i uwolnienia Yecenii Armenty. Prokurator Generalny powiedział, że otrzymał wiele listów na ten temat, ale na niestety w śledztwie w sprawie tortur, których doświadczyła Yecenia nie było na razie żadnych postępów.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

NIE dla rozlewu krwi w Iranie

1021