Wieczór turecki – Amnesty International

Wieczór turecki

15 czerwca (sobota) o godz. 18:30 Amnesty i Komuna// Warszawa zapraszają na wieczór turecki na Lubelskiej 30/32. W programie zbieranie podpisów pod petycją przeciwko stosowaniu przemocy wobec pokojowych demonstrantów w Turcji, spektakl i spotkanie ze specjalnym gościem.

Zbieranie podpisów pod petycją przeciwko stosowaniu przemocy wobec pokojowych demonstrantów i akcja pisania listów do Premiera Turcji rozpoczną się o godzinie 18:30.

O 19:00 KOMUNA// WARSZAWA zaprasza na spektakl Atatürk albo dlaczego pojechałem do Istambułu. Aby go zrobić, grupa wyruszyła na wyprawę do Istambułu, obserwowała wznoszenie płotu pod przebudowę placu Taksim i opowiada o tym, co zobaczyła. Ale opowiadać o Atatürku i Istambule to szczególne wyzwanie. Tradycja opowiadania w Turcji jest prastara. Nie można przerwać opowiadającemu, dopóki nie skończy swojej historii. Szeherezada ocaliła życie, dzięki temu że przez 1000 nocy snuła swoje opowieści. Pieśni i piosenki, które można usłyszeć w dziesiątkach istambulskich barów, łączą poezję, smutek, żywiołowość tańca z duchem wschodnich opowieści.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie Co się dzieje w Turcji? z Draginją Nadaždin, dyrektorką Amnesty International Polska, Justyną Chmielewską, turkolożką i antropolożką oraz Betül Kapicioglu, Turczynką podróżującą po Polsce, która w Poznaniu rozwieszała plakaty informujące o sytuacji w Istambule. Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz.

Po spotkaniu wzniesiemy toast za Taksim – degustacja raki, ulubionego napoju tureckiego przywódcy i sprzedaż płyty z muzyką do spektaklu.

KOMUNA// WARSZAWA (ul. Lubelska 30/32, Warszawa)
15/16 czerwca 2013 (sobota/niedziela), g. 19:00
http://komuna.warszawa.pl BILETY: 10/15 zł (rezerwacja@komuna.warszawa.pl)

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

1816