Wielka Brytania / Federacja Rosyjska: Przedstawiciel Prezydenta Czeczenii aresztowany po przybyciu do Wielkiej Brytanii po zwolnieniu w Danii – Amnesty International

Wielka Brytania / Federacja Rosyjska: Przedstawiciel Prezydenta Czeczenii aresztowany po przybyciu do Wielkiej Brytanii po zwolnieniu w Danii

AI Index: EUR 46/069/2002
-Szeroko rozpowszechnione stosowanie tortur i znęcanie się przez rosyjskich funkcjonariuszy państwowych, są wystarczającym powodem powstania obaw o bezpieczeństwo Ahmeda Zakajewa po jego odesłaniu do Rosji,- stwierdziła organizacja.

Co więcej, źle funkcjonujący system wymiaru sprawiedliwości w Rosji powoduje obawy Amnesty International, że Ahmed Zakajew nie będzie miał rzetelnego procesu.

Ahmed Zakajew, przedstawiciel Prezydenta Czeczenii został aresztowany po przybyciu do Wielkiej Brytanii z Kopenhagi 5 grudnia 2002 r. i został zwolniony za poręczeniem. Ma się zjawić przed sądem pokoju Bow Street Magistrates’ Court w Londynie 11 grudnia 2002 r.

Amnesty International z zadowoleniem przyjęła decyzję duńskiego Ministerstwa Sprawiedliwości o zwolnieniu Ahmeda Zakajewa, po tym, gdy władze rosyjskie zażądały jego ekstradycji.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

5122