Wizyta premiera w Chinach: o jeden ukłon za dużo – Maria Kruczkowska – Gazeta Wyborcza – 25.10.2008 – Amnesty International

Wizyta premiera w Chinach: o jeden ukłon za dużo – Maria Kruczkowska – Gazeta Wyborcza – 25.10.2008

Komplementów nie szczędził w czwartek Donald Tusk. Od chwili, gdy postawił nogę na chińskiej ziemi, wychwalał gospodarzy. – Nasze ambicje i możliwości leżą blisko siebie, wartości są bardzo podobne – powiedział były działacz solidarnościowego podziemia. – Model chiński przynosi efekty, widać to gołym okiem – oznajmił premier po obejrzeniu Szanghaju.

– Jestem rozczarowana – mówi dyrektor polskiego oddziału Amnesty International Draginja Nadazdin. Organizacja chciała, by polska delegacja upomniała się min. o chińskich więźniów sumienia i o prześladowanych Tybetańczyków. Albo by premier demokratycznej Polski naciskał na zaprzestanie aresztowań i wysyłania do obozu bez procesów.

O prawach człowieka w Chinach Tusk miał do powiedzenia niewiele. – Mamy, każde z naszych narodów i państw, własne poglądy na to, jak powinny wyglądać relacje miedzy władzą i obywatelem – stwierdził.
Jeśli chcesz otrzymać cały artykuł napisz do monika.deptula@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3374