Wizyta profesora Andrzeja Rzepińskiego w Kędzierzynie-Koźlu – Amnesty International

Wizyta profesora Andrzeja Rzepińskiego w Kędzierzynie-Koźlu

24 marca br. na zaproszenie Szkolnej Grupy Amnesty International nr 6 gościem II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Kędzierzynie – Koźlu był prof. Andrzej Rzepiński z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
W spotkaniu z profesorem wzięli udział chętni uczniowie szkoły i członkowie szkolnych grup Amnesty International działających na terenie miasta. Spotkanie rozpoczął wykład profesora, który miał być wstępem do wspólnej dyskusji. Wykład był poświęcony jednej z podstawowych wolności każdego człowieka – wolności słowa i jej granicach w państwie prawa. Profesor przytaczał kluczowe orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tej materii i nawiązywał do bieżących wydarzeń w kraju. Po zakończeniu części oficjalnej profesor spotkał się ze Szkolna Grupą AI. Członkowie grupy mieli okazję powiedzieć o swoich działaniach i maratonowych sukcesach, profesor z kolei opowiadał o swoich doświadczeniach w pracy na rzecz praw człowieka i o tym jak na własne oczy mógł przekonać się, jakie efekty przynoszą działania podejmowane przez AI.
Wydarzenie to zbiegło się w czasie z drugą rocznicą powstania Szkolnej Grupy AI nr 6.Grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów i udanych akcji. Dzięki temu i działalności dwóch pozostałych grup z Kędzierzyna – Koźla,  idea praw człowieka i sama organizacja są  już w mieście dobrze znane. Grup do pracy nie trzeba mobilizować, a takie wydarzenia jak wizyta prof. Rzeplińskiego, jego zainteresowanie i uznanie dla działań podejmowanych przez szkolne grupy jedynie potwierdzają, że naprawdę warto.
Anna Kuczak

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4096