Wolność dla Pussy Riot – AKCJA SOLIDARNOŚCIOWA – Amnesty International

Wolność dla Pussy Riot – AKCJA SOLIDARNOŚCIOWA

Kolektyw Free Pussy Riot organizuje happening solidarnościowy w przededniu rozprawy apelacyjnej dziewczyn z punkowego zespołu z Rosji.

Happening rozpocznie się 9 października (we wtorek) o godzinie 18.00 pod Pałacem Kultury, na Pl. Defilad, w miejscu gdzie stoją syrenki EURO 2012.

Po happeningu na Placu Defilad planowany jest przemarsz pod ambasadę rosyjską przy ulicy Belwederskiej 49. Uczestnicy wydarzenia złożą tam białe kwiaty, będące symbolem walki o wolność i demokrację. Każdy będzie mógł się podpisać pod petycją do władz Rosji o uwolnienie dziewczyn z Pussy Riot – Nadieżdy Tolokonnikowej, Marii Aliochiny i Jekateriny Samucewicz.

W środę 10 października planowana jest rozprawa apelacyjna w ich sprawie. Sąd pierwszej instancji skazał je 17 sierpnia 2012 na dwa lata kolonii karnej. Amnesty International uważa, że ten wyrok jest niesprawiedliwy i umotywowany politycznie.

Trzy członkinie kobiecej formacji zostały oskarżone o chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną za wykonanie piosenki protestacyjnej w prawosławnej katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie 21 lutego 2012 roku.

Uwięzienie członkiń Pussy Riot jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Rosyjskie władze od dawna ograniczają wolność wypowiedzi poprzez utrudnianie korzystania z prawa do zgromadzeń i aresztowanie wpływowych działaczy opozycji.

Okażmy swoją solidarność z Pussy Riot! Kliknij tutaj i dołącz do wydarzenia na facebooku.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Twój głos ma MOC! – konkurs na akcję o wolności słowa i wyrażania siebie

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

2010