Wolność za list – VI Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 10-11.12.2005 – Amnesty International

Wolność za list – VI Międzynarodowy Maraton Pisania Listów 10-11.12.2005

Maraton rozpocznie się 10 grudnia (sobota) br. o godz. 12.00 i zakończy 11 grudnia (niedziela) o 12.00. 

Do polskiej inicjatywy dołączyło się w tym roku także 36 krajów ze wszystkich kontynentów. W Polsce będziemy pisać listy w ponad 20 miastach (szczegóły na stronie www.maraton.amnesty.org.pl)

Celem akcji jest napisanie jak największej liczby listów w oparciu o sprawdzone, najbardziej aktualne przypadki naruszania podstawowych praw człowieka. Listy te, zostaną wysłane do decydentów politycznych na całym świecie.

W tym roku będziemy pisać w sprawie m.in. porwanego bośniackiego nauczyciela, syryjskiego nastolatka torturowanego w więzieniu, pobitych meksykańskich działaczy, którzy ujawnili lokalną korupcję,  obywatela Arabii Saudyjskiej przetrzymywanego w bazie Guantanamo, irańskiej kobiety, której grozi powieszenie, obrońcy praw człowieka z Chin, Peruwianki, która wniosła sprawę przeciwko policjantom, którzy śmiertelnie pobili jej brata oraz wielu innych.

Na stronie www.maraton.amnesty.org.pl dostępne będą wszystkie przypadki osób, w obronie których można napisać list. Przez całą dobę strona maratonu będzie uaktualniana, rejestrowana będzie liczba listów napisanych przez poszczególne grupy lokalne i kraje. Znajdzie się tam także Blog Maratonowy dokumentujący przebieg akcji.
Listy od samego początku istnienia Amnesty International są jej najważniejszym orężem w walce o prawa człowieka. Najistotniejsza jest ich skuteczność; w przypadku Pilnych Akcji (listów wysyłanych natychmiast po otrzymaniu potwierdzonych informacji o naruszeniu fundamentalnych praw człowieka); udaje się pomóc w co trzeciej sprawie. Nasza akcja daje szansę zwykłym ludziom, aby w prosty sposób pomogli konkretnej osobie, nawet jeżeli znajduje się ona po drugiej stronie kuli ziemskiej.

W zeszłym roku na całym świecie napisaliśmy prawie 60 tysięcy listów! Uratowaliśmy tybetańskiego mnicha Tenzina Deleka, odroczyliśmy egzekucję Amerykanina Michela Rossa. To działa!             

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4212