Wręczenie ?Pióra Nadziei?, Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Amnesty International

Wręczenie ?Pióra Nadziei?, Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International

Laureatem nagrody jest Bartek Dobroch, autor -Tygodnika Powszechnego- oraz -Tygodnikowego- bloga pt. -Drzewo Jozuego- a także podróżnik uhonorowany przez Amnesty International, za cykl tekstów o Tybecie.
Jury konkursu szczególnie doceniło teksty -Olimpiada wykluczonych- opowiadający o tybetańskiej olimpiadzie zorganizowanej oraz -Ucieczka do wolności- o Tybetańczykach uciekających z Chin, często w bardzo niebezpiecznych warunkach.
Według Amnesty International o prawa człowieka można walczyć różnie. Pisząc listy, organizując happeningi i konferencje, prowadząc warsztaty. Jednak w czasach multimediów i kultury obrazkowej to właśnie dziennikarze i dziennikarki mają największy wpływ na świadomość współczesnych ludzi. Dlatego też Stowarzyszenie corocznie przyznaje Nagrodę Dziennikarską Amnesty International za najlepszy tekst poświęcony prawom człowieka, opublikowany w prasie lub Internecie. W zeszłym roku nagrodę otrzymał Jacek Żakowski za artykuł -Kajdany Dalajlamy-, poświęcony możliwości wpłynięcia przez środowisko międzynarodowe na sytuację praw człowieka w Chinach.
W tym roku prace oceniało jury w składzie: prof. Magdalena Środa, prof. Roman Kuźniar, Joanna Podgórska, Ewa Siedlecka i Zuzanna Kulińska.
Więcej informacji o Nagrodzie -Pióro Nadziei-

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2910