Jesteśmy wszędzie tam, gdzie prawa człowieka potrzebują ochrony. Twój 1% podatku to wsparcie, dzięki któremu możemy działać. Bronimy praw kobiet w Polsce. Sprzeciwiamy się przemocy, dyskryminacji i ograniczaniu praw. Walcz z nami! Wypełnij PIT podając KRS 0000 11 06 95.

Prawa kobiet

Edukujemy, monitorujemy, a przede wszystkim reagujemy i organizujemy akcje przeciwko atakom na prawa kobiet.

GWAŁT

Tylko 1 kobieta na 100, które doświadczyły przemocy seksualnej, znajduje w sądzie sprawiedliwość. Wzywamy do zmiany definicji gwałtu, tak by każdy akt seksualny bez zgody był odpowiednio karany, bez względu na to czy kobieta stawiała opór.

ABORCJA

Walczymy o dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji. Polskie prawo aborcyjne jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Sprzeciwiamy się jego zaostrzaniu.
e-pity2020

Darmowy program do rozliczania PIT

Skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT zgodnego z wymaganiami Urzędu Skarbowego. Zeznanie podatkowe możesz przesłać do Ministerstwa Finansów za pomocą systemu e-deklaracje lub wydrukować i zanieść do właściwego US. Złóż deklarację szybko i bez komplikacji.

Nie wiesz jak rozliczyć PIT? To  proste! Wystarczy, że klikniesz poniższy przycisk, a w nowym oknie otworzy się program umożliwiający szybkie wypełnienie dowolnego formularza podatkowego (PIT-37 i wiele innych!).

Arrow
Arrow
Slider
amnesty_www_1200x1200_2

Sprzeciwiamy się przemocy seksualnej!

Według obowiązującego w Polsce prawa, do gwałtu dochodzi wtedy, gdy występuje przemoc, podstęp lub groźba, a sprawiedliwości może szukać tylko osoba, która wyraziła w tej sytuacji głośny i wyraźny sprzeciw. Ta definicja wyklucza m.in. gwałty w sytuacjach, w których brak zgody nie został wyrażony ze względu na strach czy rzekomy obowiązek na przykład w formalnych związkach, w których pytanie o zgodę może wydawać się niepotrzebne. Z badań wynika że 4 na 5 zgwałconych kobiet zna sprawcę!

Statystyki z Polski pokazują, że najczęściej tego typu przemocy doznają kobiety.

    • 1/20 kobiet doświadczyła przemocy seksualnej
    • 1/3 kobiety doświadczyła jakiejkolwiek formy molestowania seksualnego
    • 1/10 zgłasza doświadczenie przemocy seksualnej na policję

Działaj z nami! Wpisz w deklarację podatkową KRS 0000 11 06 95 lub skorzystaj z naszego darmowego programu do uzupełnienia swojego formularza PIT.

"Organizujecie akcje w sprawie osób, o których nikt inny się nie upomina. Przekazuję 1% podatku na Amnesty International od wielu lat. Każda organizacja pochylająca się nad człowiekiem jest jak skarb!"
Image is not available
Ewa, nauczycielka z Warszawy
"Przekazuję 1% Amnesty ponieważ chcę wspierać w każdy możliwy sposób organizacje, których celem jest ochrona i pomoc ludziom krzywdzonym. Dobrze, że są ludzie, których obchodzi los innych."
Image is not available
Mirosław, przedsiębiorca budowlany ze Szczecina
"Robicie dużo dobrego od wielu lat. Przekazuję 1% Amnesty International ponieważ ważne jest pilotowanie czy prawa człowieka są na świecie łamane. Podziwiam Was za to co robicie."
Image is not available
Grażyna, psycholog z Koszalina
Slider
beztla1%a
Przekaż swój 1%! Wpisz nasz numer KRS 0000110695 w swoją deklarację podatkową lub wypełnij PIT online