Wszyscy ludzie rodzą się wolni – wyjątkowa książka Amnesty International – Amnesty International

Wszyscy ludzie rodzą się wolni – wyjątkowa książka Amnesty International

Wydawnictwo Arkady we współpracy z Amnesty International wydała polską edycję książki -Wszyscy ludzie rodzą się wolni. Ilustrowana Powszechna Deklaracja Praw Człowieka-.
Książka ta, przygotowana przez brytyjską sekcję Amnesty International, przybliża Powszechną Deklarację najmłodszym czytelnikom. Kolejne artykuły Deklaracji ilustrują rysunki artystów pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Okładkę zaprojektował Peter Sis, znany grafik i filmowiec pochodzący z Czechosłowacji, były uchodźca.
Polska edycja jest jedną z ponad trzydziestu wersji językowych tej książki. W każdym kraju jest ona opatrzona wstępem wywodzącego się z tego kraju autorytetu.
Przedmowę do polskiego wydania napisał Prezydent Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. -Życzę Wam wielu dobrych inspiracji płynących z kart tej wyjątkowej książki. A nade wszystko życzę wiary, nadziei i determinacji w budowie lepszego świata dla nas i przyszłych pokoleń- – pisze polski noblista.
Zuzanna Kulińska, Prezeska polskiej sekcji Amnesty International, w swojej przedmowie przypomina słowa Eleanor Roosevelt, jednej z twórczyń Powszechnej Deklaracji: -W swym przemówieniu na forum Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych próbowała odpowiedzieć na pytanie, gdzie tak naprawdę zaczynają się powszechne prawa człowieka: -Niedaleko domu – tak blisko, że nie widać tego na żadnej mapie świata. jest to świat pojedynczego człowieka, okolica, w której mieszka; szkoła czy uniwersytet, na których uczęszcza; fabryka, gospodarstwo czy biuro, w którym pracuje. W takich miejscach każdy mężczyzna, każda kobieta i dziecko potrzebują równych praw, równych szans i godnego życia bez dyskryminacji. Jeżeli prawa człowieka nie będą tam respektowane, nie będą też miały znaczenia nigdzie indziej. Bez troski obywateli o ochronę praw człowieka w najbliższym otoczeniu, daremnie będziemy oczekiwać postępu w skali globalnej.-
-Mam nadzieję, ze lektura tej książki przybliży nas do czasów, w których prawa człowieka będą szanowane w każdym zakątku świata, zarówno w tym najbardziej od nas oddalonym, jak i w tym znajdującym się na wyciągniecie ręki- – konkluduje Zuzanna Kulińska.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Wydawnictwo Arkady we współpracy z Amnesty International wydała polską edycję książki -Wszyscy ludzie rodzą się wolni. Ilustrowana Powszechna Deklaracja Praw Człowieka-. Książka ta, przygotowana przez brytyjską sekcję Amnesty International, przybliża Powszechną Deklarację najmłodszym czytelnikom. Kolejne artykuły Deklaracji ilustrują rysunki artystów pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Okładkę zaprojektował Peter Sis, znany grafik i filmowiec pochodzący z Czechosłowacji, były uchodźca.
Polska edycja jest jedną z ponad trzydziestu wersji językowych tej książki. W każdym kraju jest ona opatrzona wstępem wywodzącego się z tego kraju autorytetu. Przedmowę do polskiego wydania napisał Prezydent Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla. -Życzę Wam wielu dobrych inspiracji płynących z kart tej wyjątkowej książki. A nade wszystko życzę wiary, nadziei i determinacji w budowie lepszego świata dla nas i przyszłych pokoleń- – pisze polski noblista. Zuzanna Kulińska, Prezeska polskiej sekcji Amnesty International, w swojej przedmowie przypomina słowa Eleanor Roosevelt, jednej z twórczyń Powszechnej Deklaracji: -W swym przemówieniu na forum Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych próbowała odpowiedzieć na pytanie, gdzie tak naprawdę zaczynają się powszechne prawa człowieka: >>Niedaleko domu – taki blisko, że nie widać tego na żadnej mapie świata. jest to świat pojedynczego człowieka, okolica, w której mieszka; szkoła czy uniwersytet, na których uczęszcza; fabryka, gospodarstwo czy biuro, w którym pracuje. W takich miejscach każdy mężczyzna, każda kobieta i dziecko potrzebują równych praw, równych szans i godnego życia bez dyskryminacji. Jeżeli prawa człowieka nie będą tam respektowane, nie będą też miały znaczenia nigdzie indziej. Bez troski obywateli o ochronę praw człowieka w najbliższym otoczeniu, daremnie będziemy oczekiwać postępu w skali globalnej.-
-Mam nadzieję, ze lektura tej książki przybliży nad do czasów, w których prawa człowieka będą szanowane w każdym zakątku świata, zarówno w tym najbardziej od nas oddalonym, jak i w tym znajdującym się na wyciągniecie ręki- – konkluduje Zuzanna Kulińska. Zobacz wybrane ilustracje z książki Książka jest dostępna między innymi na stronie wydawnictwa

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3217