Wyślij kartkę do Radosława Sikorskiego! – Amnesty International

Wyślij kartkę do Radosława Sikorskiego!

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, dlatego Amnesty International apeluje do Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego o podpisanie Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Obecnie dokument podpisało 17 państw, tj.: Austria, Czarnogóra, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Luksemburg, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Turcja i Ukraina. Niestety Polska nie jest wśród nich.

Europa powinna stać się strefą, gdzie istnieje zero tolerancji dla przemocy wobec kobiet, dlatego Polska i inne kraje Rady Europy muszą niezwłocznie podpisać i ratyfikować Konwencję. Przyłącz się do akcji i poproś Ministra Spraw Zagranicznych o podpis. Możesz to zrobić wysyłając Ministrowi tweeta lub elektroniczną kartkę. Wystarczy, że ściągniesz ją z tej strony (poniżej) i prześlesz na adres: SM.Sekretariat@msz.gov.pl Wejdź również na stronę grupy na Naszej Klasie i śledź Amnesty International na Facebooku.

Więcej informacji na temat Konwencji w załączonym poniżej pliku.

Kartka_do_Ministra

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

List Komitetu Obrony Sprawiedliwości do Marszałka Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym 

2180